Projekt grantowy „ Dobre konsultacje, dobry plan”

dodano: 28-09-2016

Gmina Pyrzyce zgłosiła udział w projekcie grantowym „ Dobre konsultacje, dobry plan ”, który realizowany jest przez Kujawsko -Pomorską Federację Organizacji Pozarządowych z siedzibą w Toruniu i Fundację Stabilo z siedzibą w Toruniu z funduszy europejskich w ramach programu Wiedza Edukacja Rozwój [ POWR.02.19.00-00-KP 29/15].

Obszar działań projektowych obejmuje województwo kujawsko- pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie ( 25 gmin ).

Decyzją 10 -osobowego Zespołu eksperckiego powołanego przez Kujawsko -Pomorską Federację Organizacji Pozarządowych , nasza gmina została zakwalifikowana do udziału w projekcie .

Ideą projektu jest przygotowanie i przeprowadzenie przez samorząd procesów konsultacji społecznych w planowaniu przestrzennym w oparciu o grant przyznawany gminie przez Federację.

Oprócz środków na realizację konsultacji, gmina otrzyma także wsparcie szkoleniowe i doradcze dla pracowników urzędu w przygotowaniu konsultacji .

Do objęcia konsultacjami z wykorzystaniem grantu w ramach projektu , zgłoszone zostały dwie procedury planistyczne związane z opracowaniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego ,a które prowadzone będą zgodnie z Uchwałą Nr XVII/164/16 Rady Miejskiej w Pyrzycach z dnia 28 stycznia 2016r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działek położonych w rejonie ul. Stargardzkiej w Pyrzycach , oraz zgodnie z Uchwałą Nr XIX/182/16 Rady Miejskiej w Pyrzycach z dnia 17 marca 2016r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działek położonych w rejonie ulic: 1 Maja, Jana Kilińskiego, Bankowej, Jana Henryka Dąbrowskiego, Księcia Barnima I, Krótkiej, Zabytkowej, Młyńskiej w Pyrzycach .