8 MEDALI SPARTAKUSA PYRZYCE W PUCHARZE POLSKI SENIORÓW I JUNIORÓW W SUMO

dodano: 22-03-2017

W dniu 19 marca 2017 w Brzegu Dolnym rozegrano II Puchar Polski juniorów i seniorów w sumo, który jednocześnie był jedną z eliminacji do reprezentacji narodowej na Mistrzostwa Europy. Ekipa Spartakusa Pyrzyce pod wodzą Eugeniusza Klimczaka zdobyła 8 medali. Oskar KOZANKA - LIPKA, mieszkaniec gminy Warnice zdobył 2 medale w grupie juniorów: złoto w kat. +100 kg oraz srebro w kat. wag. 100 kg.

Natomiast sympatyczne zawodniczki z gminy Bielice wywalczyły:
- Paulina Zygmunt - złoty medal w kat. 50 kg w juniorach, oraz brązowy medal w kat. 55 kg
w seniorkach.
- Wiktoria Maćkowiak - srebrny medal w kat. 95 kg i brązowy medal w kat. 80 kg w seniorkach.
- Weronika Maćkiewicz - wywalczyła brązowy medal w kat. 65 kg w grupie juniorek.

Wszystkim zawodnikom należą się słowa uznania.

Za Zarząd LKS Spartakus

Prezes Bolesław Kowalski