PYRZYCKA SZYBKA DYCHA Backer OBR - już za nami !!!

dodano: 29-03-2017

W minioną niedzielę (19. marca br.) odbyła się nowa impreza biegowa Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR, której pomysłodawczynią i inspiratorką  była Marzena Podzińska - Burmistrz Pyrzyc. Organizatorem przedsięwzięcia była Gmina Pyrzyce, która wybrała doświadczenie i profesjonalizm Stowarzyszenia K2 Partners (organizator m.in. 38 PKO Półmaraton Szczecin) przy współpracy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach.

W przygotowania włączyły się również: Pyrzycki Dom Kultury, Straż Miejska w Pyrzycach, Komenda Powiatowa Policji, Ochotnicze Straże Pożarne: Brzesko, Nowielin, Pyrzyce, Stróżewo, Obromino, Ryszewko, Żabów.

Dzięki zaangażowaniu, dobrej energii i ciężkiej pracy dużej grupy wolontariuszy z pyrzyckich szkół: Publicznego Gimnazjum i Zespołu Szkół nr 1 wraz z opiekunami oraz 78 ochotników ze Szczecina udało się zrealizować ten wyjątkowy projekt.

Celem wydarzenia była promocja Gminy Pyrzyce i zdrowego trybu życia oraz akcja charytatywna "biegnę dla Szymonka".

Peleton zawodników, w tym równolegle na 5 i 10 km ruszył o godz. 11.00, po oddaniu honorowego strzału przez Marzenę Podzińską – Burmistrz Pyrzyc.

Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR, to wydarzenie sportowe, w którym udział wzięło                         ok. 800 zawodników i zawodniczek z całej Polski. W biegu na dystansie 10 km było 648 uczestników, z tego Gminę Pyrzyce reprezentowało 26 biegaczy.

Z numerem 1 startował Michał Kaźmierczak – Prezes Europa Systems Sp. z o.o., z nr 2 Robert Betyna– Zastępca Burmistrz Pyrzyc, natomiast z nr 604 Sławomir Czumak - Członek Zarządu Backer OBR. Dystans 5 km pokonało 138 zawodników, z których 33, to Pyrzyczanie.

Atestowana trasa biegu wiodła ulicami Pyrzyc i została tak wyznaczona, aby umożliwić osiągnięcie dobrych rezultatów sportowych oraz podziwiać nasze miasto.

Każdy uczestnik na ma mecie został uhonorowany pięknym, pamiątkowym medalem                      z pyrzyckim Gryfem, który organizatorzy - po licznych namowach ze strony zawodników - planują zgłosić do konkursu na najpiękniejszy medal roku 2017 organizowany przez portal MaratonyPolskie.pl. Natomiast
o godz. 12:40 odbyła się dekoracja wszystkich triumfatorów we wszystkich kategoriach oraz wręczanie licznych nagród, których dokonały: Marzena Podzińska – Burmistrz Pyrzyc wraz z Ewą Bogacką – Prezes Backer OBR Sp z. o.o. w Pyrzycach.

Najszybszymi Pyrzyczankami zostały:

1. MERDAŁO Aleksandra

2. LAL Małgorzata

3. ŁUKASIK Roksana

Najszybszymi Pyrzyczanami:

1. PIWOWARCZYK Wojciech

2. ŻÓŁKIEWICZ Mateusz

3. PYDA Przemysław

Podium biegu na 10km wygląda następująco:

KOBIETY:

1. ANDRZEJCZAK Monika (12 Batalion Dowodzenia) 38:51

2. SZURGOCIŃSKA Nikolina (KB Hermes Gryfino) 39:24

3. WROTECKA Katarzyna (4Run Team Piła) 40:57

MĘŻCZYŹNI:

1. NOWICKI Adam (MKL Szczecin) 30:14

2. PIWOWARCZYK Wojciech (Pyrzyce/WMLKS Pomorze Stargard) 32:55

3. ZWIĄZEK Paweł (Wieczorne Bieganie w Szczecinie) 34:25

Zwycięzcą biegu na dystansie 5km został Arkadiusz Minko (Resko), a wśród pań najlepsza okazała się Paulina Kaczmarek ze Świebodzina.

Sponsorem Tytularnym imprezy był Backer OBR Sp. z o.o. Wśród sponsorów i partnerów wymienić należy firmę Europa Systems Sp. z o.o. – fundatora nagrody 1000,00 zł dla najszybszego Polaka, Winnicę Turnau, Skoda Auto PEHAMOT(partner motoryzacyjny), Termo Organikę- którzy obdarowali uczestników swoim produktem w postaci farb, Restaurację Park w Pyrzycach, Kancelarię Prawną Skotarczak Dąbrowski Olech i Partnerzy, Mlekovitę, PBS Mrówka w Pyrzycach, Kompanię Piwowarską S.A., sklep dla biegaczy RUN EXPERT.

Sponsor biegu - Winnica Turnau - przygotował specjalnie dla uczestników Pyrzyckiej Szybkiej Dychy Backer OBR grzane wino, a dla wszystkich zmotoryzowanych czekała aromatyzowana herbata, izotonik oraz piwo bezalkoholowe Lech Free. Dodatkowo dzięki firmie Mlekovita można było po zawodach skosztować grillowanych Serów Gołka Zakopiańska podawanych z żurawiną, a serwowanych przez Restaurację PARK.

Partner motoryzacyjny Skoda Auto PEHAMOT ufundował weekend z nowym suwem SKODY dla osoby, która wytypuje czas zwycięzcy. Konkurs wygrał Michał Wojtalewicz.

Zawodnicy dzięki swojemu czynnemu udziałowi w imprezie mogli równolegle pomóc 4-letniemu Szymonowi, który urodził się z zespołem wad wrodzonych i dodatkowo nieprawidłowo wykształconą prawą małżowiną uszną. Zaangażowanie zawodników, którzy przypięli do koszulki kartkę „biegnę dla

Szymona”  i dotarli z nią do mety Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę w wysokości 10 000 zł na zabieg chłopca. W efekcie przeprowadzonej akcji charytatywnej zebrano 724,74 zł i 0,05 Euro.

Patronat nad wydarzeniem Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR objęli: Burmistrz Pyrzyc – Marzena Podzińska i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierd Geblewicz oraz patroni medialni: Gazeta Ziemi Pyrzyckiej, Puls Powiatu – Dwutygodnik Powiatu Pyrzyckiego, TV Aura, serwisy: Pyrzyce24.eu, SzczecinBiega.pl, MaratonyPolskie.pl oraz hot-point.pl.

Więcej informacji: www.szybkadycha.pl, https://www.facebook.com/szybkadycha, www.osir.wpyrzycach.pl/,  https://www.facebook.com/osirwpyrzycach

Dziękujemy wszystkim za udział