II Powiatowy Konkurs Matematyczny

dodano: 03-04-2019

Od osiemnastu lat nauczyciele matematyki Powiatu Pyrzyckiego organizują dla uczniów konkurs matematyczny. Dotychczas odbywał się pod nazwą Powiatowa Gimnazjada Matematyczna. W związku z reorganizacją sieci szkół po raz drugi jest organizowany pod nazwą Powiatowy Konkurs Matematyczny.

23.03.2019r. odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny, którego organizatorem  i gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Pyrzycach przy ulicy Rejtana.

W tym roku w konkursie wzięło udział łącznie 75 uczniów z następujących szkół: Szkoła Podstawowa w Bielicach, Szkoła Podstawowa w Kłodzinie, Szkoła Podstawowa w Kozielicach, Szkoła Podstawowa w Lipianach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Pyrzycach PSO, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przelewicach, Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach, Szkoła Podstawowa w Warnicach, Szkoła Podstawowa w Żabowie, Szkoła Podstawowa w Żukowie oraz Szkoła Podstawowa w Pyrzycach przy ulicy Rejtana.

Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach: 1) klasy siódme szkoły podstawowej (21 uczniów), 2)  klasy ósme szkoły podstawowej (26 uczniów), 3) klasy trzecie gimnazjum (28 uczniów).

Uczniowie przez półtorej godziny zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez Panią Marię Kaczmarek.

Oczekując na podsumowanie wyników uczestnicy konkursu obejrzeli wystawę zdjęć pt."Matematyka w obiektywie" autorstwa uczniów Szkoły Podstawowej w Pyrzycach przy ul. Rejtana. Uczestnicy konkursu matematycznego zainteresowani sztuką origami budowali kostkę Mengera. Uczniowie mogli także zobaczyć ciekawy pokaz doświadczeń chemicznych.

O godz. 13.00 powitaliśmy przybyłych na podsumowanie wyników konkursu gości:

1) Zastępcę Burmistrza Pyrzyc, Pana Roberta Betynę,

2) przedstawiciela Starostwa Powiatowego, Panią Beatę Kwiecień,

3) Wójta Gminy Bielice, Panią Iwonę Kochel,

4) Wójta Gminy Kozielice, Pana Piotra Rybkowskiego,

5) Wójta Gminy Przelewice, Pana Mieczysława Mularczyka,

6) Wójta Gminy Warnice, Panią Alinę Werstak.

Fundatorami nagród dla laureatów byli:

1. Burmistrz Pyrzyc, Pani Marzena Podzińska,
  2. Starosta Powiatu Pyrzyckiego, Pan Stanisław Stępień,
  3. Burmistrza Lipian, Pan Bartłomiej Królikowski,
  4. Wójt Gminy Bielice, Pani Iwona Kochel,
  5. Wójt Gminy Kozielice, Pan Piotr Rybkowski,
  6. Wójt Gminy Przelewice, Pan Mieczysław Mularczyk,
  7. Wójt Gminy Warnice, Pani Alina Werstak,
  8. Prezes Pyrzyckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, Pan Krzysztof Wancerz,
  9. Przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Pyrzycach, Pani Anna Masewicz

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pyrzycach, Pan Ireneusz Szymański wręczył podziękowania sponsorom.

Rywalizacja w tym roku była bardzo zacięta, a o zajęciu miejsc na podium zadecydowały ułamki punktów w zadaniach otwartych.

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostali:

w kategorii klas siódmych:
1. Karol Berliński – SP Kłodzino

1. Paweł Zieliński – SP Lipiany
  2. Wiktoria Terelak – SP Żabów

w kategorii klas ósmych:
1. Iga Głowacka – SP Warnice

1. Dominik Wróblewski – SP Lipiany
  2. Małgorzata Bednarek – SP Bielice

w kategorii klas trzecich gimnazjum:
1. Hanna Rojek – Niepubliczna SP Pyrzyce

1. Dawid Kościelny – SP Lipiany
  2. Jakub Wołowiec – Niepubliczna SP Pyrzyce

Nagrody dla najlepszych uczniów wręczali: Zastępca Burmistrza Pyrzyc, Pan Robert Betyna, w imieniu Starosty Powiatu Pyrzyckiego Pani Beata Kwiecień, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pyrzycach przy ulicy Rejtana, Pan Ireneusz Szymański.

W tegorocznej edycji konkursu burmistrzowie Pyrzyc i Lipian oraz wójtowie Bielic, Kozielic, Przelewic i Warnic docenili wysiłek uczniów w tym najtrudniejszym przedmiotowym konkursie i ufundowali indywidualne nagrody dla najlepszych matematyków z każdej gminy, którymi zostali:

1. Leonora Gapys – Gmina Bielice
  2. Adam Mroczek – Gmina Kozielice
  3. Dawid Kościelny – Gmina Lipiany
  4. Hanna Rojek – Gmina Pyrzyce
  5. Karol Berliński – Gmina Przelewice
  6. Iga Głowacka – Gmina Warnice

Nagrody indywidualne wręczali: Zastępca Burmistrza Pyrzyc, Pan Robert Betyna, Wójt Gminy Bielice, Pani Iwona Kochel, Wójt Gminy Kozielice, Pan Piotr Rybkowski, Wójt Gminy Przelewice, Pan Mieczysław Mularczyka oraz Wójt Gminy Warnice, Pani Alina Werstak.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom, dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, a szczególne podziękowanie składamy nauczycielom, którzy pomogli przygotować i przeprowadzić ten konkurs: Pani Lilli Błażejewskiej, Pani Agnieszce Godyń, Pani Lilli Golczyk, Pani Barbarze Mazur-Chrzanowskiej, Pani Wandzie Michalak, Pani Małgorzacie Słomka – Bojko oraz pracownikom obsługi. Dziękujemy także uczniom, którzy pomagali w przygotowaniach do konkursu i w prezentacji doświadczeń chemicznych.

Dziękujemy Dyrektorowi szkoły, Panu Ireneuszowi Szymańskiemu i Wicedyrektor szkoły, Pani Marcie Dolnej za ogromną pomoc przy organizacji konkursu.

nauczyciele matematyki

Szkoły Podstawowej w Pyrzycach przy ulicy Rejtana:

Izabela Krawiec, Wioletta Michalska