Symboliczne sadzenie drzew

dodano: 06-05-2013

26 kwietnia 2013 roku o godzinie 16.00 przy ścieżce rowerowej przy ul. Niepodległości w Pyrzycach zaproszeni goście mieli okazję uczestniczyć w uroczystym sadzeniu drzewek z okazji Jubileuszu 750 – lecia Pyrzyc.

Na początku uroczystości Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech serdecznie przywitał wszystkich obecnych oraz podziękował za przybycie, następnie głos zabrał Pan Stanisław Podskalny z Nadleśnictwa Myślibórz, który uroczyście przekazał 750 sadzonek dębu szypułkowego.  Po wystąpieniach gości każdy z obecnych mógł posadzić swoje symboliczne drzewko. Chętnych nie brakowało. Na zakończenie można było skosztować Jubileuszowego chleba ze swojskim smalcem i ogórkiem.
     Mamy nadzieję, że uroczystość pozostanie w naszej pamięci na długie lata, a symboliczne drzewa, które wspólnie posadziliśmy przypomną mieszkańcom o dziejach Naszej Małej Ojczyzny.