Pomóżmy rodzinom poszkodowanym w pożarze!

dodano: 18-06-2013

W sobotę 15 czerwca br. wydarzyła się w Pyrzycach tragedia. W wyniku pożaru budynków komunalnych przy ul. Niepodległości bez dachu nad głową zostało 14 rodzin (64 osoby, w tym 15 dzieci). Doszczętnie spłonęły dwa budynki mieszkalne. Nikt z mieszkańców nie ucierpiał, ale pogorzelcy stracili w ciągu niespełna godziny cały dorobek swojego życia. Rozmiar tej tragedii jest wstrząsający, gdyż ofiary pożaru zostały zupełnie z niczym, są zrozpaczone i zszokowane tym, iż spotkał ich tak okrutny w skutkach los.

Poruszony tragedią mieszkańców naszej gminy, zwracam się do wszystkich osób dobrej woli z gorącym apelem o wsparcie finansowe dla poszkodowanych, w miarę możliwości, za co będziemy bardzo wdzięczni. Gmina Pyrzyce uruchomiła specjalne konto

nr 12 2030 0045 1110 0000 0270 0660,

na które można wpłacać środki finansowe, w tytule zaznaczając „Pomoc dla pogorzelców”. Z zebranych datków zakupione zostaną niezbędne artykuły rzeczowe i żywnościowe, które pomogą w powrocie do normalnego życia, a także częściowo sfinansowana odbudowa spalonych budynków. Ponadto informacji o potrzebnej wszelkiej pomocy udziela Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyrzycach pod numerem telefonu 91 5611-150 lub 662 027 400.
Razem możemy więcej!

Wykaz najpotrzebniejszych sprzętów gospodarstwa domowego dla 14 rodzin poszkodowanych w wyniku pożaru dnia 15.06.2013 roku w Pyrzycach przy ul. Niepodległości w Pyrzycach:

- lodówki,
- pralki,
- kuchenki  gazowe,
- komplety garnków,
- czajniki elektryczne i zwykłe,
- komplety sztućców,
- serwisy obiadowe ,
- odkurzacze,
- ręczniki,
- pościel,
- co najmniej 5 laptopów (potrzebne do pracy i nauki),
- suszarki do włosów, prostownice,
- telewizory,
- radia,
- meble,
- tapczany,
- dywany, chodniki,
- suszarki do suszenia prania,
- firanki,
- środki higieniczne,
- miski,
- sprzęt do sprzątania,
- żyrandole,
- karnisze,
- lustra,
- roboty kuchenne, miksery,
- suszarki do naczyń.

Najpotrzebniejsze rzeczy dla dzieci szkolnych: ( 15 dzieci w wieku szkolnym; wiek od lat 6 do 18 ).
- wyprawki szkolne, artykuły szkolne,
- podręczniki od września,
- tornistry,
- obuwie i odzież sportowa.

Burmistrz Pyrzyc
(-) Jerzy Marek Olech