Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

Informacja

dodano: 06-06-2022

Sukces pyrzyckich biegaczy
W sobotę, 4 czerwca 2022 Reprezentacja Pyrzyc w składzie Wojciech Piwowarczyk, Marta Roróg, Piotr Urzędowski, Mariusz Karpiński zajęła drugie miejsce w VIII edycji biegu sztafet NCDC Buisness Race. Każdy z czterech uczestników sztafety pokonał dystans 4 km, rywalizując o miano najlepszej drużyny. Trasa biegu wiodła przez malownicze tereny Parku Kasprowicza i Jasnych Błoni. Gratulujemy naszym biegaczom i dziękujemy organizatorom – Stowarzyszeniu K2 za zaproszenie.
 
 
Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska

czytaj więcej »

Informacja

dodano: 06-06-2022

 
 
 
 
 
 
INFORMACJA
 
Burmistrz Pyrzyc, co roku przedstawia Radzie Miejskiej raport o stanie gminy, który obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego.
Rada Miejska rozpatruje raport, o którym mowa, podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium Burmistrzowi Pyrzyc.
Nad przedstawionym raportem o stanie gminy przeprowadza się debatę.
W debacie nad raportem o stanie gminy radni zabierają głos bez ograniczeń czasowych.
 
W debacie nad raportem o stanie gminy mieszkańcy gminy mogą zabierać głos. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w trybie określonym w art. 28aa, ust. 6 ustawy o samorządzie gminnym, składa do Przewodniczącego Rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami – co najmniej 20 osób;
 
Zgłoszenie składa się do Przewodniczącego Rady, najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady zgłoszenia.
Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że Rada postanowi o zwiększeniu tej liczby.
Po zakończeniu debaty nad raportem o stanie gminy Rada Miejska przeprowadza głosowanie nad udzieleniem Burmistrzowi Pyrzyc wotum zaufania.
Uchwałę o udzieleniu wójtowi wotum zaufania Rada podejmuje bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady gminy. Niepodjęcie uchwały o udzieleniu wójtowi wotum zaufania jest równoznaczne z podjęciem uchwały o nieudzieleniu wójtowi wotum zaufania.
 
Debata nad raportem o stanie Gminy Pyrzyce
odbędzie się podczas obrad L Sesji Rady Miejskiej
w dniu 23 CZERWCA 2022 r.,
rozpoczęcie sesji godz. 13:00
w sali 282 Urzędu Miejskiego w Pyrzycach
 
Raport jest dostępny do wglądu w Biuletynie Informacji Publicznej  Urzędu Miejskiego w Pyrzycach.
 
Przewodniczący Rady
(-) Mariusz Majak

czytaj więcej »

Informacja

dodano: 06-06-2022

czytaj więcej »

Informacja

dodano: 03-06-2022

czytaj więcej »

Informacja

dodano: 02-06-2022

 
 
OTRZYMALIŚMY KOLEJNE DOFINANSOWANIE !!!
 
Z wielką radością pragnę poinformować Państwa, że w wyniki drugiego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, Gmina Pyrzyce otrzymała dofinansowanie na zadanie pt. Przebudowa wraz z budową ulicy 2-go Marca w Pyrzycach”.
 
Otrzymana kwota dofinansowania 3 800 000,00 zł.
 
Powyższy wniosek zakwalifikowany jest w 1 priorytecie z wysokością dofinansowania 95% wartości inwestycji (minimum 5% udziału własnego). Przedmiotowy wniosek został złożony w oparciu o wykonaną w 2021r. dokumentację projektowo- kosztorysową, sfinansowaną ze środków własnych Gminy Pyrzyce.
 
Serdecznie dziękuje za przyznane dofinansowanie.
 
Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska

 

czytaj więcej »

Apel

dodano: 02-06-2022

APEL

O POMOC DLA OSKARA

Burmistrz Pyrzyc wraz z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej oddział w Pyrzycach zwraca się z serdeczną prośbą – do wszystkich ludzi dobrej woli - o wsparcie finansowe dla mieszkańca naszej gminy - Oskara - na zakup ortez.
Oskar ma 19 lat, w zeszłym roku uległ wypadkowi porusza się na wózku inwalidzkim. Po niecałym roku rehabilitacji, wizytach u specjalistów i zaciętej walki Oskar kwalifikuje się do wykonania ortez dzięki którym będzie mógł chodzić. Jest to niesamowita wiadomość zarówno dla Oskara, jak również dla jego Rodziny.
Koszt zakupu ortez, które ułatwią Oskarowi codzienne funkcjonowanie to kwota 60 tysięcy złotych, która znacznie przekracza możliwości finansowe rodziny.
W związku z tym prosimy o wsparcie dla Oskara na zakup ortez dzięki którym będzie mógł chodzić.
 
Pomoc finansową można przekazywać na rachunek bankowy
Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Pyrzycach
z dopiskiem „Pomoc dla OSKARA”
Bank Pekao S.A O/Pyrzyce ul. Bankowa 1
58 1240 3897 1111 0000 4480 0152
 
Wszystkim darczyńcom, którzy przyczynią się do pomocy przesyłam szczególne wyrazy wdzięczności w imieniu Oskara, jego rodziny oraz własnym.
Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska

czytaj więcej »

Informacja

dodano: 02-06-2022

TURNIEJ CHARYTATYWNY, 04.06.2022 r.
W sobotę 04.06.2022 r. zagramy dla trojaczków z Pyrzyc – Kai, Mai i Szymona. Inicjatorami tegorocznego turnieju są: Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Pyrzycach Dawid Symela, Dyrektor OSiR w Pyrzycach Ewa Hancz oraz Prezes Pyrzyckiej Grupy Miłośników Sportu Robert Krzysztoszek. Do akcji włączył się również Henryk Wawrowski – reprezentant Polski w piłce nożnej, medalista olimpijski z Montrealu w 1976 r., który objął turniej patronatem honorowym. Rozgrywki w piłkę nożną z udziałem ośmiu drużyn rozpoczną się o godz. 10.00 na pyrzyckim stadionie przy ul. Sportowej 5.
Przypomnijmy, że Kaja, Maja i Szymon przyszli na świat w 2019 roku. U dziewczynek stwierdzono niezwykle rzadką chorobę SMARD1, jedną z najrzadszych chorób nerwowo-mięśniowych. Rodzina dziewczynek potrzebuje pomocy, bo choć ze wszystkich sił dbają o córki każdego dnia, to do tej walki potrzebują wsparcia.
W ramach turnieju prowadzona będzie licytacja atrakcyjnych przedmiotów. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną ofertą, która powstała dzięki ludziom dobrej woli. Z otwartością serca wsparli oni inicjatywę i przekazali atrakcyjne gadżety na aukcję. Wachlarz oferty jest bardzo ciekawy, a my zachęcamy do licytacji. Wejdź na:
https://www.facebook.com/groups/400013031022141/?ref=share, wybierz przedmiot, dołącz do licytujących, a jak wygrasz, wpłać pieniądze na konto fundacji dziewczynek.
Jest wiele dróg pomagania, my zachęcamy do wybrania właśnie tej.
 
Darowizny można również wpłacać na konto Fundacji „Serca dla Maluszka”, Bank Millenium, nr konta: 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142; Tytułem: „1055 KAJA I MAJA SZULCZEWSKIE”
https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/maja-i-kaja-szulczewskie#scrollTarget_sidebarDonateBox
Każda przelana złotówka może pomóc dziewczynkom w rozwoju i w szczęśliwszym życiu.
Dyrektor OSiR
(-) Ewa Hancz

czytaj więcej »

Informacja

dodano: 02-06-2022

Sumici Spartakusa Pyrzyce w blasku złota
Doskonale zaprezentowali się podopieczni Grzegorza Jaska i Eugeniusz Klimczaka na Mistrzostwach Polski Kadetek i Kadetów w sumo, które odbyły się w Kwidzynie w dniach 28-29.05.2022r.
Mistrzami Polski indywidualnie zostali:
Oliwia Sitarska po raz trzeci z rzędu w kat wag. 55 kg uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Pyrzycach
Paweł Polberk w kat. wag. 95 kg- uczeń Szkoły Podstawowej w Okunicy
Wicemistrzostwo Polski zdobyła:
Paulina Dyszkiewicz w kat. wag. 60 kg-uczennica Zespołu Szkól nr. 2 w Pyrzycach
Brązowy medal w kat. wag. +70 kg. wywalczyła Sylwia Korab –uczennica Szkoły Podstawowej w Mielęcinie
Ponadto wysokie V miejsca zdobyli :Jakub Strózik w kat. wag. 75 kg-uczeń Szkoły Podstawowej w Mielęcinie oraz Paweł Polberk w kat open. Sukcesy indywidualne w zawodach pozwoliły sklasyfikować LKS Spartakus Pyrzyce w punktacji drużynowej na II miejscu w Polsce ustępując tylko Juweni Wrocław a pozostawiając za sobą w kolejności takie klub jak: Sokół Lublin, PTC Pabianice, KS Akademia Judo Poznań.
Należy również zaznaczyć, że Mistrzostwa Polski były ostatnią kwalifikacją do Mistrzostw Europy, które odbędą się na początku października w Estonii gdzie swoje prawo startu wywalczyła czwórka naszych zawodników: Jakub Żółtański oraz Aleksander Goracy wśród juniorów oraz Oliwia Sitarska i Paweł Polberk w grupie wiekowej kadetów.
Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników a kadrze trenerskiej dziękujemy za bardzo dobre przygotowanie naszych sumitów.

czytaj więcej »Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia