Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

Audycja z udziałem Regionalnego Zespołu Śpiewaczego KRESOWIANKA w telewizji TRWAM w Toruniu

dodano: 14-02-2013

11 lutego Regionalny Zespół Śpiewaczy „Kresowianka” wybrał się z wizytą do Torunia, aby w studiu telewizji TRWAM nagrać program pt. „Kresy Wschodnie bliskie i dalekie, znane i nieznane”. W ponad czterdziestominutowej audycji zespół  zaprezentował osiem pieśni przeplatanych tekstami literatury polskiej dotyczących okresu dziejów Polski od konfederacji barskiej po czasy współczesne. Teksty czytały Bożena Rolbiecka, Krystyna Szwarc i Wladysława Woronowicz.

czytaj więcej »

Jubileusz 20-lecia Pyrzyckiego Stowarzyszenia Klub Abstynenta "KROKUS"

dodano: 12-02-2013

     9 lutego odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 20 – lecia Pyrzyckiego Stowarzyszenia Klub Abstynenta „KROKUS” w Pyrzycach. Uroczystości rozpoczęły się w kościele pw. NMP Bolesnej mszą św. dziękczynną za 20 lat działalności klubu z prośbą o błogosławieństwo boże dla jego członków.

czytaj więcej »

16. Plebiscyt GZP na Najlepszego Sportowca Ziemi Pyrzyckiej

dodano: 11-02-2013

      8 lutego w sali widowiskowo – kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie 16. Plebiscytu GZP na Najlepszego Sportowca Ziemi Pyrzyckiej. Kapituła w składzie : Jerzy Goclik, Józef  Bronisław Czaboćko, Piotr Olech, Renata Michalska i Wojciech Zalewski w oparciu o sondaże społeczne dokonała wyboru i postanowiła przyznać tytuł Najlepszego Sportowca Ziemi Pyrzyckiej w 2012 roku Oskarowi Wiśniewskiemu trenującemu w Klubie Karate Kamikaze, który wygrywając wszystkie walki w bardzo dobrym stylu poprowadził drużynę kumite do Mistrzostwa Świata w Nowym Sadzie w Serbii.

czytaj więcej »

Społeczna Rada ds. Ochrony Przyrody

dodano: 11-02-2013

     Coraz częściej na terenie gminy Pyrzyce, i nie tylko, zauważalny jest wzrost liczby wycinanych drzew. Argumenty towarzyszące podejmowaniu decyzji o wycinkach są różne: ktoś chce oczyścić teren pod inwestycję, innym niektóre drzewa przeszkadzają w codziennym życiu, ktoś twierdzi, że drzewa zagrażają bezpieczeństwu w czasie wichur i ulew deszczu, z kolei jeszcze ktoś jest uczulony na pyłki określonych roślin.

czytaj więcej »

Medale dla obchodzących złote gody

dodano: 06-02-2013

     Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech uprzejmie prosi o zgłaszanie do tutejszego USC w terminie do 28.02.2013 r. par z gminy Pyrzyce, obchodzących w roku bieżącym 50-lecie pożycia małżeńskiego.

Zgłoszone pary zostaną odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanymi przez Prezydenta RP.

czytaj więcej »

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W "BAJKOWEJ KRAINIE"

dodano: 01-02-2013

     Przedszkolaki kochają babcie i dziadków miłością krystalicznie czystą i bezwarunkową i nie bez powodu.

czytaj więcej »

Wspólny rozwój do 2020 r.

dodano: 31-01-2013

     22 stycznia (wtorek) br. w Barlinku Jerzy Marek Olech, burmistrz Pyrzyc wraz z przedstawicielami sąsiednich gmin podpisał list intencyjny w sprawie wspólnej strategii rozwoju tego obszaru. Samorządy mają nadzieję na dotację Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.
Gminy, które postanowiły działać wspólnie podpisały list intencyjny, dzięki któremu mogą startować w konkursie dotacji na działania wspierające jednostki samorządu terytorialnego w zakresie planowania miejskich obszarów funkcjonalnych.
     Zrzeszenie skupia gminy: Pyrzyce, Barlinek, Lipiany, Przelewice, Myślibórz, Dębno, Nowogródek Pomorski, Boleszkowice, Pełczyce, Kostrzyn oraz powiaty: pyrzycki i myśliborski.

czytaj więcej »

Mini konferencja dzieci z Burmistrzem Pyrzyc

dodano: 30-01-2013

W ramach programu ferii zimowych, przygotowanego przez Pyrzycki Dom Kultury, 28 stycznia  do gabinetu Burmistrza Pyrzyc Jerzego Marka Olecha zawitała wraz z instruktorem  Januszem Szpaczyńskim grupa dzieci. Uczniowie ze szkoły podstawowej  i gimnazjum w Pyrzycach przeprowadzili mini konferencję prasową, na której poznali m.in. zakres obowiązków burmistrza związany z zarządzaniem naszą gminą.

czytaj więcej »Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia