Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

XIX Sportowy Turniej Miast i Gmin

dodano: 20-08-2013

       W dniach od 26 maja do 01 czerwca br., w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, został rozegrany XIX Sportowy Turniej Miast i Gmin. Nadrzędnym celem turnieju jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby mieszkańców, promowanie zdrowego stylu życia, rozbudzanie potrzeby systematycznego ćwiczenia u osób mało aktywnych ze wszystkich środowisk, grup zawodowych i społecznych.

czytaj więcej »

Gimnazjum Mistrzsotwa Sportowego ogłasza nabór do klasy I, II i III o profilu LEKKA ATLETYKA

dodano: 16-08-2013

Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach ogłasza nabór uzdolnionych dziewcząt i chłopców na rok szkolny 2013/2014 do klas I, II i III o profilu lekka atletyka. Nauka i szkolenie będą odbywać się w konkurencjach sprinterskich, wytrzymałościowych, skoków i rzutów. Dokumenty do szkoły należy składać w sekretariacie Gimnazjum Publicznego w Pyrzycach (ul. Rejtana 6), wpisując w podaniu nazwę szkoły Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach. Należy również wypełnić deklarację podpisaną przez rodziców, którzy w ten sposób wyrażą zgodę na uczęszczanie syna lub córki do jednej z trzech klas gimnazjum sportowego.
Informacji na temat szkoły udzieli Wojciech Pardała pod numerem telefonu  501-214-658.

czytaj więcej »

Lekkoatleci "Spartakusa" szlifują formę na obozie w Międzyzdrojach

dodano: 16-08-2013

Dnia 2 sierpnia 2013r. najlepsi lekkoatleci Ludowego Klubu Sportowego „Spartakus”  Pyrzyce wyjechali na obóz wypoczynkowo-szkoleniowy nad morzem w Międzyzdrojach. Zawodnicy podczas zgrupowania nie tylko podnosili poziom sprawności fizycznej trenując w lesie oraz na tartanowej bieżni stadionu klubu KB „Sporting”, ale również wypoczywali kąpiąc się w morzu i plażując.

czytaj więcej »

Dział Tradycji - "Muzeum Ziemi Pyrzyckiej"

dodano: 14-08-2013

Z początkiem sierpnia 2013 roku wznowił działalność Dział Tradycji - „Muzeum Ziemi Pyrzyckiej” Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej w Kaplicy św. Ducha.

czytaj więcej »

ZAPROSZENIE

dodano: 13-08-2013

czytaj więcej »

Piłkarski Memoriał - Gościnni gospodarze

dodano: 12-08-2013

          Co roku - w sierpniu – na miejscowym stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji spotykają się piłkarscy weterani, aby na zielonej murawie uczcić pamięć o Kazimierzu Niewiadomskim.

        W sobotnie popołudnie cztery zaproszone drużyny stanęły na starcie XXVII Memoriału Piłkarskiego Oldbojów im. Kazimierza Niewiadomskiego

czytaj więcej »

Skuteczny samorząd - usprawnienie działania 10 gmin z terenu województwa zachodniopomorskiego

dodano: 12-08-2013

W dniu 5 sierpnia 2013 r. Instytut Rozwoju Regionalnego zorganizował w Szczecinie konferencję podsumowującą projekt „Skuteczny samorząd – usprawnienie działania 10 gmin z terenu województwa zachodniopomorskiego” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele 23 jednostek samorządu terytorialnego z województwa zachodniopomorskiego oraz zaproszeni goście związani z realizacją projektu.

czytaj więcej »

List otwarty mieszkańców ul. Szkolnej w Pyrzycach

dodano: 06-08-2013

          Mury obronne są bardzo ważnym i rozpoznawalnym elementem zabytkowej części Pyrzyc. Znacznie zwiększają one walory turystyczne naszego miasta. Niestety upływ czasu nie sprzyja obiektom zabytkowym. Z informacji jakie uzyskaliśmy od pracowników Urzędu – pofatygowaliśmy się do nich po zdarzeniu jakie miało miejsce z rana 2  sierpnia 2013 r.

          Wynika, że ostatnie prace remontowe i restauratorskie miały miejsce pod koniec lat 70-tych ubiegłego wieku. Dopiero w ostatnich dwóch latach zaczęto przywiązywać zdecydowanie większą rolę, jaką średniowieczne fortyfikacje odgrywają w Pyrzycach. Już w 2011 r. odbyły się konsultacje z Panią Ewa Stanecką Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Szczecinie. Pani Konserwator wydała decyzję nakazującą odsunięcie się od zewnętrznej strony murów działkowcom na odległość 6 m.  W pasie tym nie wolno było prowadzić żadnych prac działkowych. Jednak zaszłości z lat ubiegłych – budowa altanek bardzo blisko murów, dokonywanie nasadzeń  drzew i uprawianie skarpy przymurnej, spowodowały powstawanie zagrożeń pękania i pochylania się murów.

czytaj więcej »Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

Rozlicz PIT w Pyrzycach
Rozliczenie PIT online w PITax.pl jest dostępne dzięki projektowi „Wspieraj lokalnie” przygotowanemu przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych oraz PITax.pl Łatwe podatki.

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia