Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

Wiosennie i na sportowo

dodano: 24-04-2012

     Kalendarz imprez 2012 roku jest już prawie na półmetku. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach od stycznia br. był organizatorem oraz współorganizatorem prawie trzydziestu zaplanowanych imprez. Były różnego rodzaju rozgrywki i uroczystości sportowe oraz zabawy rekreacyjne.

     Bardzo wiele z nich  na stałe wpisało się w miejscową codzienność i ciężko sobie wyobrazić bez nich następnego terminarza. Pyrzycki OSiR z roku na rok urozmaica istniejący już kalendarz, aby zaspokoić najbardziej wybrednych oraz oponentów do uprawiania sportu i rekreacji.
     O nową inicjatywę wzbogacono pyrzycką ludność. W minioną sobotę pracownicy OSiR-u zorganizowali „Wiosenny Rajd Nordic Walking”. -„W taki sposób chcieliśmy zachęcić osoby w różnym wieku do uprawiania tej ciekawej i przyjemnej formy odpoczynku, która polega na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami” – powiedziała p.o. dyrektora OSiR Renata Michalska.
     Na starcie rajdu na Placu Ratuszowym przy Urzędzie Miejskim, sprzyjająca aura zgromadziła pokaźną grupę zwolenników Nordic Walking. Panie Agata Lisiecka i Agnieszka Satomska, instruktorki Nordic Walking ze Szczecina, w krótkiej prelekcji przedstawiły dobroczynny wpływ, jaki niesie za sobą spacer z kijkami. -„Reasumując - ten rodzaj sportu jest wręcz sposobem na zdrowe życie, ma wiele zalet i przynosi ogromne korzyści. To ogólna poprawa stanu zdrowia, krążenia i dotlenienie całego organizmu” - dodały kończąc.
      Panie przeprowadziły również krótką rozgrzewkę, przygotowującą do chodu.
      Ponad pięciokilometrowa trasa marszu przebiegała na dość grząskich terenach polnych. Wszyscy uczestnicy (wśród, których znalazł się jeden Pan) dzielnie i w równym  tempie pokonali wyznaczony odcinek. Na mecie, która usytuowana była na Stadionie Miejskim im. Leszka Słoninki, na uczestników marszu czekał poczęstunek. Choć trochę zmęczeni, to w pozytywnych nastrojach, wszyscy zasiedli przy ognisku do wspólnego biesiadowania.
 

Galeria zdjęć


Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia