Sprawozdanie z Gminnego Konkursu Języka Polskiego pod hasłem: "Czytam, rozumiem, wiem"

dodano: 30-04-2012

19 kwietnia 2012 r. w Szkole Podstawowej w Okunicy odbył się Gminny Konkurs Języka Polskiego pod hasłem: „Czytam, rozumiem, wiem”.

Organizatorem była Pani Beata Łucka – nauczycielka języka polskiego. Do udziału w zmaganiach z językiem polskim zostały zaproszone trzyosobowe reprezentacje szkół Gminy Pyrzyce. Przybyli wszyscy zaproszeni – uczniowie i ich nauczyciele z następujących szkół: SP Brzesko, SP Mielęcin, SP Okunica, SP nr 2 Pyrzyce i SP Żabów. Swoją obecnością zaszczycił nas także Pan Waldemar Kędzira - Kierownik Wydziału Edukacji Kultury Sportu i Zdrowia.
W konkursie wzięło udział 15 uczestników.
     O godzinie 9.00 wszyscy już zajęli miejsca i z lekką tremą oczekiwali, co się za chwilę wydarzy. Na wstępie zabrał głos Pan Dyrektor Grzegorz Jasek, który przywitał wszystkich, przedstawił nauczycieli – opiekunów z poszczególnych szkół i życzył uczestnikom dobrej zabawy oraz wielu sukcesów. Następnym punktem uroczystości był występ uczniów klasy II i III pod kierunkiem Pani Zofii Kurosz i Pani Małgorzaty Wilde. Dzieci zaprezentowały inscenizację i piosenki o tematyce ortograficznej i szkolnej. Występ bardzo ciekawy i pouczający, a zarazem zabawny podobał się wszystkim. Mali aktorzy dostali duże brawa.
      Wreszcie przyszedł czas na najważniejsze – zadania konkursowe. Uczestnicy rozpoczęli rywalizację od „Testu czytania ze zrozumieniem”. Później były kolejno: „Odpowiedzi ustne”, „Słuchaj uważnie”, „Bieg po prawidłową odpowiedź”, „Najlepszy mówca” i „Redagowanie dłuższej formy wypowiedzi”. Każdy uczestnik mógł otrzymać maksymalnie 60 punktów za wszystkie konkurencje. W międzyczasie uczniowie mieli dwie przerwy na odpoczynek i poczęstunek. Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli –  -opiekunów drużyn miała trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzców. Wszyscy byli świetnie przygotowani.  Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że należy przeprowadzić dogrywkę o III miejsce, która  nie wyłoniła zwycięzcy. W związku z tym przyznano dwa trzecie miejsca. Najlepsze wyniki uzyskali:
I miejsce – Magdalena Żywicka, SP nr 2 Pyrzyce
II miejsce – Anita Nowak, SP Okunica
III miejsce – Aleksandra Mierzwiak, SP Brzesko
III miejsce – Jakub Bochan-Bochanowicz SP Brzesko

Uczniowie ci otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy dostali dyplomy za udział w konkursie i książki.
        Na zakończenie Pan Dyrektor wręczył opiekunom drużyn Dyplomy-Podziękowania, drobne upominki i pogratulował wszystkim dobrego przygotowania.
        Dyrektor Szkoły - Pan Grzegorz Jasek i organizator - Pani Beata Łucka składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom. Szczególnie dziękujemy Panu Krzysztofowi Wancerzowi – Prezesowi Pyrzyckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego i Panu Mirosławowi Skrobkowi – Prezesowi Pyrzycko – Stargardzkiego Banku Spółdzelczego w Pyrzycach.
       Bez Państwa dobrego serca i pomocy nasza uroczystość nie mogłaby się odbyć.

Beata Łucka