Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

Nowy, kolorowy i atrakcyjny plac zabaw mają do dyspozycji dzieci z Brzeska. Jego oficjalne otwarcie miało miejsce 28.04.2012 r.

dodano: 30-04-2012

     Od sobotniego popołudnia, 28 kwietnia br. dzieci mogą korzystać z nowego, kolorowego i bezpiecznego placu zabaw przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzesku.

     Plac zabaw mieszkańcy Brzeska wygrali w III edycji konkursu NIVEA „100 placów zabaw na 100 lat NIVEA”, oddając 75.256 głosów przez Internet i tym samym zajmując ósme miejsce.  O godz. 12.00 pojawili się tam przedstawiciele władz samorządowych oraz najmłodsi mieszkańcy Brzeska wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami. Ks. kan. January Żelawski  - proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Brzesku pobłogosławił i poświęcił nowe miejsce spotkań dzieci i ich rodziców. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonała dyrektor szkoły Małgorzata Jasion wraz z burmistrzem Pyrzyc Markiem Olechem. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tego pięknego przedsięwzięcia, a zaangażowane były całe rodziny, uczniowie, pracownicy i nauczyciele szkoły. Podkreśliła, że tylko dzięki ich wysiłkowi i determinacji, dzieci doczekały się tego wymarzonego miejsca spotkań i zabaw.
Również w swoich wystąpieniach burmistrz Marek Olech oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Pyrzycach Ryszard Grzesiak gratulowali i dziękowali Pani Małgorzacie Jasion i wszystkim mieszkańcom Brzeska za wielkie zaangażowanie i czas poświęcony w głosowanie.
     W tym uroczystym dniu organizatorzy zapewnili dzieciom wiele atrakcji: malowanie twarzy, konkursy sprawnościowe. Uczestnicy festynu mogli również posilić się grillowanymi potrawami i pysznymi wypiekami, które przygotowały Panie z Brzeska.
     Na nowym placu zabaw na żądnych wrażeń czeka małpi gaj z wieżami, schodami wspinaczkowymi i zjeżdżalniami, huśtawki, piaskownica. Atrakcji wiele, jednak pamiętajmy, aby używać ich z głową i zachować zasady elementarnego bezpieczeństwa i wychowania! Zabawki i zjeżdżalnie służą maluchom i niech tak pozostanie, w końcu tak długo czekali na swój kącik zabaw.

Monika Wrzosek

Galeria zdjęć


Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia