Zlot turystyczny ,"Śladami Zabytków Pyrzyc"

dodano: 30-04-2012

W sobotę 28 kwietnia pod Patronatem Burmistrza Pyrzyc odbył się Zlot Turystyczny „Śladami Zabytków Pyrzyc” zorganizowany przez Klub PTTK Ziemi Pyrzyckiej pod przewodnictwem pana Jana Utnika oraz w ramach Zlotu „Konkurs Wiedzy o Zabytkach Pyrzyc” przygotowany przez Pyrzycką Bibliotekę Publiczną.

Bardzo licznie przybyłą pod pyrzycką Św. Studnię młodzież przywitał Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech, zwracając uwagę na wagę znajomości historii Naszej Małej Ojczyzny.
    Podczas rajdu o historii Pyrzyc i naszych zabytkach ciekawie opowiadał  Arkadiusz Małecki,  a reprezentanci drużyn odpowiadali na pytania konkursowe.
    Trasa rajdu wiodła od Św. Studni poprzez Wzgórze Chramowe, Kościół NMP Bolesnej, Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, Kaplicę św. Ducha, Wały Chrobrego, na „Zielone Boisko”, gdzie odbyło się podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród ufundowanych przez Burmistrza Pyrzyc,  Krystynę Marszałek z „Europa Systems” w Żabowie, Stanisława Kulika z pyrzyckiej Geotermii, Krzysztofa Wancerza z Pyrzyckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.
    W Konkursie Wiedzy o Zabytkach Pyrzyc
I miejsce zajęła Paulina Sękowska z Pyrzyckiego Gimnazjum,
II miejsce: Amanda Słabowska z OREWu Nowielin
III miejsce: Daniel Uryszek z WTZ Pyrzyce.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z historii Pyrzyc, bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom konkursu.
    Przy pysznej grochówce przygotowanej przez panią Krystynę Janowską ze Spółdzielni Socjalnej „Brzoza” w Brzesku można było wreszcie odpocząć w cieniu drzew.
    W Zlocie Turystycznym „Śladami Zabytków Pyrzyc” wzięły udział drużyny z SP nr 2 w Pyrzycach, SP w Brzesko, SP w Lipianach, SP w Okunicy, SP w Mielęcinie, Pyrzyckiego Gimnazjum, OREW w Nowielinie i WTZ w Pyrzycach.

Beata Statkiewicz