Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

INFORMACJE

dodano: 23-05-2012

Szanowni Mieszkańcy,
Pragnę poinformować Państwa o faktycznej sytuacji związanej  z protestem kupców na „parkingu” przy ul. Zabytkowej w Pyrzycach.  Większość podmiotów gospodarczych funkcjonujących w Gminie to niewielkie rodzinne firmy, które bez wsparcia samorządu lokalnego nie miałyby szansy na rozwój. Dobro takich podmiotów, jakimi są również protestujący, leży mi szczególnie na sercu. Ponad rok temu, 18 maja 2011r. podczas obrad Sesji Rady Miejskiej w Pyrzycach przedstawiłem koncepcję zagospodarowania parkingu.

     Moja propozycja wzbudziła kontrowersje zainteresowanych oraz Radnych Rady Miejskiej. Postanowiłem nie działać pochopnie i niezwłocznie przystąpiłem do trójstronnych rozmów.
     Wielokrotnie spotykaliśmy się w celu wypracowania najlepszej koncepcji zagospodarowania parkingu.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kupców, 7 maja 2012r. przedstawiłem propozycję podziału geodezyjnego działki, na 6 części.  
     Powyższa propozycja jednak nie została zaakceptowana przez zainteresowanych, którzy zasugerowali podział na 12 mniejszych części.   Dbając o interesy lokalnych przedsiębiorców bez wahania przychyliłem się do ich propozycji. Co więcej, zaproponowałem zachowanie dotychczasowej zabudowy pawilonowej oraz oczywiście funkcji parkingu - co jest najdalej idącym posunięciem.
     Niestety po tygodniu oczekiwania i ta propozycja również nie została przez kupców zaakceptowana. Zażądali oni dodatkowo zmiany zapisów planu zagospodarowania przestrzennego, co i tak nie gwarantowałoby poprawy ich sytuacji wyjściowej w ubieganiu się o przedmiotowe tereny. Natomiast takie działanie naraziłoby Gminę na dodatkowe i niepotrzebne koszty.  Sugerowane sfinansowanie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego przez samych zainteresowanych nie jest możliwe, ze względu na sprzeczność takich działań z obowiązującym prawem.
     W mojej ocenie chodzi jedynie o zwłokę, nie zaś o merytoryczną dyskusję. Dowodem na to jest trwająca akcja protestacyjna.
     Taki sposób komunikowania się i wymuszania tylko swojego stanowiska, nie prowadzi do rozwiązywania istotnych problemów, a jedynie do budowania negatywnego klimatu, na czym cierpi ogół lokalnego społeczeństwa.
     Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kupców i mieszkańców oprócz pozostawienia w środkowej części działki miejsc parkingowych, proponuję dodatkowo budowę ok. 120 miejsc parkingowych wzdłuż ul. 1 Maja w bezpośrednim sąsiedztwie tego placu, na co został już wiele lat temu sporządzony projekt.
      Problem jest na tle istotny, iż będę jeszcze raz rozmawiał z wszystkimi zainteresowanymi, celem wypracowania najlepszego rozwiązania  i definitywnego zakończenia tego problemu. 

Z wyrazami szacunku
Burmistrz Pyrzyc
Jerzy Marek OlechWysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia