ŚWIĘTO "BAJKOWEJ KRAINY"

dodano: 25-05-2012

„Każda bajka ma sens moralny na celu”- mawiał nasz wieszcz, Adam Mickiewicz. Właśnie ten zawarty w treści bajki morał obrazuje różnorodne prawdy wynikające z doświadczeń życiowych.

Czytanie bajek nie tylko pobudza wyobraźnię dziecka, ale również, co najważniejsze - uczy.     Dlatego też, Przedszkole Publiczne Nr 4 w Pyrzycach wykorzystuje swoją nazwę, by w ramach trwającego kilka dni  Święta „Bajkowej Krainy” w sposób szczególny, zarówno propagować dydaktyzm płynący z bajek, jak i rozbudzać u dzieci zainteresowania czytelnicze. W tym roku obchodzono przedszkolne święto w dniach 9-11 maja. W ramach tego święta dzieci miały okazję wysłuchać wierszy deklamowanych przez personel przedszkola, obejrzeć bajkę wyświetlaną za pomocą projektora, uczestniczyć w zabawie tropiącej „List od krasnoludków” oraz w quizie „Moje emocje i zachowania”.
    Starszaki wzięły udział w spotkaniu integracyjnym „Przedszkolak przyszłym czytelnikiem”, na które zaproszono do „Bajkowej Krainy” sześcioletnie dzieci z przedszkoli publicznych w gminie Pyrzyce.

Bożena Szczawińska