III RODZINNY FESTYN PARAFIALNY 2012

dodano: 31-05-2012

Wzgórze Chramowe, piękne ,sobotnie popołudnie , Dzień Matek. Mieszkańcy Pyrzyc tłumnie przybyli  pod „mały kościół”, aby wspólnie bawiąc się i świętując  dołożyć swoją cegiełkę, a właściwie szkiełko do nowych witraży kościelnych.

Różnorodność propozycji dla dzieci i dorosłych to efekt pracy ok. 40 osób jak mówi Ks. proboszcz Leszek Konieczny, które spotykają się  pracując w grupach już ok. trzy miesiące przed festynem.
     Tak wielka impreza możliwa jest dzięki po pierwsze: dobrej woli i otwartości gospodarza, czyli księdza Leszka, po drugie dzięki ludziom, którym się chce bezinteresownie robić wspólne święto , po trzecie miejsce w Pyrzycach mamy wyjątkowe - Wzgórze Chramowe.
Współpracowały ze sobą również organizacje i instytucje : Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – koło w Pyrzycach, Pyrzycka Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Fabryka Dobrego Czasu, Spółdzielnia Socjalna Pod Kasztanami z Rzepnowa, Pyrzycki Dom Kultury.
Swoimi talentami urzekli nas już po raz kolejny  Hania Rojek z dziadkiem , panem Barańskim, Kasia Grabowska, Young Stars, Qatro Man ,a Janek Kołoszycz mistrzowsko poprowadził całą uroczystość i quiz ze sceny.
     Jak co roku były też ciasta pieczone przez parafian, loteria fantowa, ciepły posiłek oraz piękne ognie norweskie.
     Cieszy fakt licznej obecności całych rodzin. Bo przecież święto mam najlepiej obchodzić z tatą i dziećmi.
Do zobaczenia za rok.
Ps.