1. czerwca Plac Ratuszowy opanowały dzieci!

dodano: 04-06-2012

Takiego święta jeszcze w Pyrzycach nie było! Piątkowy festyn z okazji Dnia Dziecka przyciągnął tłumy małych i dużych mieszkańców gminy Pyrzyce. Atrakcji nie zabrakło! Organizator dziecięcego święta Burmistrz Pyrzyc Marek Olech zapewnił wszystkim dzieciom wspaniałą zabawę.

Specjalnie z tej okazji można było bezpłatnie korzystać z wielu atrakcji. Największą popularnością cieszyły się, jak zawsze: dmuchany zamek ze zjeżdżalniami, trampoliny, malowanie twarzy, gry i zabawy rekreacyjne. Na dużej scenie ustawionej przed Ratuszem prowadzący Dominika Siepka i Łukasz Makowski zachęcali do wspólnej zabawy, udziału w grach i konkursach. Każde dziecko mogło znaleźć dla siebie coś specjalnego w przygotowanych kącikach tematycznych. Długie kolejki ustawiały się do kącika z malowaniem twarzy, które zapewnił Pyrzycki Dom Kultury i Stowarzyszenie „Fabryka Dobrego Czasu”. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również malowanie na dużym blejtramie, puszczanie wielkich baniek i podbijanie balona wypełnionego wodą. W kąciku Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej dzieci mogły rozwiązywać łamigłówki, rebusy, rozpoznawać tytuły różnych bajek, natomiast Pyrzycka Szkoła Muzyczna zachęcała dzieci do rozpoczęcia nauki w swojej placówce (od września br. wchodzą nowe instrumenty: trąbka i kontrabas). Bogaty program gier i zabaw rekreacyjno – sportowych zapewnił Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach, m.in.: unihokej, gra w piłkę nożną, chodzenie na mini-szczudłach, skakanie na piłce, badminton, łowienie rybek. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Nowielina, Brzeska i Pyrzyc zaprezentowały symulację wypadku drogowego oraz pokaz sprzętu pożarniczego. Był również Klub Młodego Podróżnika, którego członkowie (uczniowie PG w Pyrzycach) rozbili mini obozowisko.
Punktem kulminacyjnym Dnia Dziecka były wybory Miss i Mistera Dzieci, które poprowadzili Mister Polski 2009 Maksymilian Lewandowski i modelka Ewelina Grzybowska. Jury w składzie: Jerzy Marek Olech – Burmistrz Pyrzyc, Marzena Podzińska – Wiceburmistrz Pyrzyc i Danuta Bartków – Skarbnik Gminy dokonało, po ciekawej prezentacji kandydatek i kandydatów, oceny i wyboru:
Mała Miss w kategorii 6-9 lat – Oliwia Soroka
I Vice Miss – Aleksandra Śmiałkowska
II Vice Miss – Iga Tryka
Miss Publiczności – Amelia Gredka

Mała Miss w kategorii 10 – 12 lat – Kaja Harasymowicz
I Vice Miss – Aleksandra Rulka
II Vice Miss – Nikola Berdzik
Miss Publiczności – Kaja Harasymowicz
Mały Mister – Maksym Wierzbicki
I Vice Mister – Wiktor Makowski
II Vice Mister – Kacper Chrobot
Mister Publiczności – Maksym Wierzbicki
Burmistrz Pyrzyc składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, instytucjom, które zaangażowały się i pomogły w sprawnym przeprowadzeniu uroczystości z okazji Dnia Dziecka.

Monika Wrzosek