Park im. Błogosławionego Jana Pawła II w Pyrzycach

dodano: 13-06-2012

We wtorek 12 maja br. odbyła się w Pyrzycach w parku przy ul. Jana Pawła II wyjątkowo podniosła uroczystość nadania, na wniosek radnych Rady Miejskiej w Pyrzycach, nazwy temu miejscu imieniem Błogosławionego Jana Pawła II.

W uroczystości obok mieszkańców Pyrzyc, Burmistrza Pyrzyc Jerzego Marka Olecha, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pyrzycach Ryszarda Grzesiaka, Wiceburmistrz Marzeny Podzińskiej uczestniczyli także zaproszeni goście w osobach Księdza Proboszcza Parafii Św. Ottona w Pyrzycach Zbigniewa Rakieja, Księdza Dziekana Leszka Koniecznego – Proboszcza Parafii pw. NMP Bolesnej w Pyrzycach, Starosty Pyrzyckiego Wiktora Tołoczki oraz radnych gminnych i powiatowych. Burmistrz wraz z Przewodniczącym RM, po okazjonalnych przemówieniach i odczytaniu uchwały Rady Miejskiej w Pyrzycach, dotyczącej nadaniu nazwy parkowi, dokonali uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Papieżowi Błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Następnie tablicę pobłogosławili i poświęcili wspólnie zaproszeni księża. Po tej ceremonii uczniowie pyrzyckiego gimnazjum oraz młodzieżowej scholi „Amici Domini” parafii św. Ottona przedstawili uczestnikom uroczystości znakomicie wykonany montaż słowno – muzyczny poświęcony życiu i twórczości Jana Pawła II, którego scenariusz, aranżację i oprawę muzyczną przygotowały siostra Karolina Szymkowiak oraz Andżelika Siepka. Wśród ciepłych wspomnień o Naszym Wielkim Polaku znalazła się chwila, podczas której wszyscy zaśpiewali „Barkę” - ukochaną oazową pieśń Jana Pawła II.
Pomimo deszczowej pogody, po wielu wypowiedzianych o Papieżu ciepłych słowach, radosnych wspomnieniach, chwilach wzruszeń, w sercach każdego obecnego na tej uroczystości na pewno zaświeciło łońce. Naprawdę warto było tam być, w tym dniu, to cenne i niezapomniane chwile.

Monika Wrzosek