dodano: 22-06-2012

Od 1 lipca 2012r. prowadzona będzie kontrola związana z przestrzeganiem zasad Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Pyrzyce ( przyjętego Uchwałą Nr LV/455/09 Rady Miejskiej w Pyrzycach z dnia 26 listopada 2009r.) przez Straż Międzygminną i pracowników Urzędu Miejskiego w Pyrzycach. Szczegółowo będą sprawdzane umowy na wywóz nieczystości.

zgodnie z 3 rozdziałem §6 ust.3 w/w Regulaminu:
Odpady komunalne, które nie są zbierane w sposób selektywny, należy gromadzić w pojemnikach lub kontenerach wyłącznie do tego celu przeznaczonych, o minimalnej pojemności, uwzględniającej następujące normy ( przy częstotliwości wywozu raz na dwa tygodnie):
1)    dla gospodarstwa domowego, co najmniej jeden pojemnik 0,08m³ na każdą nieruchomość; dla osób samotnych realizujących selektywną zbiórkę odpadów dopuszcza się możliwość ustawienia pojemnika 0,06m³, pod warunkiem, że osoby te wystąpią z pisemnym wnioskiem, załączając umowę z firmą wywozową, do służb kontrolnych i uzyskają potwierdzenie realizowania takiej zbiórki;
2)    dla placówek oświatowych minimum 2 pojemniki 1,1m³/na obiekt;
3)    dla lokali handlowych i usługowych- co najmniej jeden pojemnik 0,11m³ na lokal;
4)    dla punktów handlowych poza lokalem- co najmniej jeden pojemnik 0,11 m³ na każdy punkt;
5)    dla lokali gastronomicznych- co najmniej 1 pojemnik 0,11m³/ na 10 miejsc konsumpcyjnych, jednak co najmniej 1 pojemnik 0,24m³/ na lokal
6)    dla ulicznych punktów szybkiej konsumpcji- co najmniej jeden pojemnik 0,24m³;
7)  dla zakładów rzemieślniczych, usługowych i produkcyjnych w odniesieniu do pomieszczeń biurowych i socjalnych- pojemnik 0,11m³ na każdych 10 pracowników.
W przypadkach określonych w pkt 3,4,5 i 6, jeśli prowadzona jest działalność spożywcza lub gastronomiczna, należy dodatkowo, na zewnątrz poza lokalem, ustawić dostateczną liczbę koszy na odpady, wyłożonych workami.
Regulamin dostępny jest na stronie UM Pyrzyce w zakładce: regulaminy.
Właściciel zobowiązany jest udostępnić umowę na odbiór odpadów komunalnych zawartą z firmą wywozową, bądź dostarczyć w terminie 7 dni do siedziby Straży Międzygminnej, ul.J.Kilińskiego 8 w godz. 7.00-15.00, celem okazania.

Jeżeli nie masz zawartej umowy na wywóz odpadów komunalnych, zrób to teraz!