Sezon "siatkówki plażowej" otwarty

dodano: 25-06-2012

Duet Marcin Wieliczko –  Jarosław Stec okazał się najlepszym w gronie 8 par w „Otwartym Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora OSiR”, w śród których jedna para była żeńska i jedna żeńsko – męska.

Zawody zorganizowane tradycyjnie przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach, rozegrano w minioną sobotę (23 czerwca br.) na Stadionie Miejskim im. Leszka Słoninki. Rewelacyjna pogoda i letnie housowe brzmienia stworzyły idealne warunki do zaciętej rywalizacji o miano najlepszej drużyny siatkarskiej Pyrzyc w piłce plażowej drużyn żeńsko - męskich.
     Sobotni maraton  siatkarski odbył się dwuetapowo. Najpierw w dwóch grupach przeprowadzono eliminacje, z których mistrzowie i wicemistrzowie uzyskiwali przepustkę do półfinałów. W tej części turnieju z pierwszych i drugich miejsc z grup wyszli: ŻAK II - Maciej Krzak i Tomasz Szymański oraz Jarosław Stec i Marcin Wieliczko (gr. B). Z grupy „A” – Konrad Stępień i Łukasz Michalski oraz ŻAK I, skaldzie Marcin Komaniecki i Jakub Adach.
W toczonych „na krzyż” półfinałach team Marcin Wieliczko i Jarosław Stec wygrał z Konradem Stępniem i Łukaszem Michalskim  (2 : 0), tym samym zapewniając sobie miejsce w najważniejszym turniejowym meczu. Taka sama sytuacja miała miejsce w rozgrywkach pomiędzy Maciejem Krzakiem i Tomaszem Szymańskim oraz Marcinem Komanieckim i Jakubem Adachem (2 : 0).
W finałowym meczu Jarosław Stec i Marcin Komaniecki pokonali rywali Macieja Krzaka i Tomasza Szymańskiego 2 : 1 (15:13; 19:21; 15:9). Na trzecim miejscu uplasował się duet Konrad Stępień i Łukasz Michalski, pozbawiając przysłowiowego „pudła” reprezentację pyrzyckiego ŻAKA I - Marcina Komanieckiego i Jakuba Adacha 2 : 1 (15:17; 15:10; 15:10).
    Trzy najlepsze ekipy otrzymały z rak p.o. dyrektora OSiR, Renaty Michalskiej okolicznościowe puchary i dyplomy, natomiast za kolejne miejsca drużyny otrzymały dyplomy.
Sobotni turniej zakończył się wspólną „siatkarską” biesiadą” przy grillu i wspaniałych humorach.

TABELA KOŃCOWA:
I m.    Jarosław Stec / Marcin Wieliczko