Warsztaty plastyczne XXXIII PYRZYCKIE SPOTKANIA Z FOLKLOREM

dodano: 06-07-2012

Połączyliśmy pokolenia. Babcie, mamy, córki i wnuczki, ale także i tatusiowie !!!  pracowali podczas naszych warsztatów. Pracowali z przyjemnością i zainteresowaniem, pytając kiedy następne spotkania.

Motywem przewodnim warsztatów był haft pyrzycki i miasto Pyrzyce.
Przygotowania do warsztatów trwały kilka miesięcy. Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością  i wsparciem pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a w szczególności pani Teresy Kędziory, Heleny Frątczak, Jadwigi Błażejewskiej i  Marii Chylińskiej . Pani Teresa udostępniła nam swoje bogate wzory haftów pyrzyckich i wspomagała wraz z paniami Heleną i Jadwigą proces tworzenia materiałów niezbędnych do przeprowadzenia warsztatów. Pani Maria dzielnie pomagała młodym Pyrzyczanom szyć  filcowe cuda.
Nieoceniona jest również ogromna inwencja Zeni Pędzisz bardzo uzdolnionej plastyczki naszego stowarzyszenia. Zenia to nasz skarb narodowy!!!
A więc hasło tegorocznych Pyrzyckich Spotkań z Folklorem „Jedność w różnorodności” to także doskonałe hasło dla nas , bowiem właśnie w różnorodności jedność , a nawet SIŁA!!!
 W Pyrzyczanach drzemią ogromne talenty oraz  chęci do artystycznych działań. Warto to pielęgnować. Warto o tym pamiętać!!!

Warsztaty odbyły się dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Pyrzyce.
Dziękujemy.

Marta Hołownia