IV Pyrzyckie Igrzyska Seniorów – Aktywni w każdym wieku”

dodano: 12-04-2017

W minioną sobotę (08.04.2017 r.) na zaproszenie Burmistrz Pyrzyc – Marzeny Podzińskiej, Dyrektor OSiR – Joanny Wożniak oraz Prezes UTW Pyrzyce – Zenobii Walczak do Pyrzyc przyjechały drużyny z UTW w: Barlinku, Golczewie, Goleniowie i Myśliborzu.

Po raz pierwszy uroczystość rozpoczął barwny korowód ulicami miasta: Kilińskiego, Poznańską i Rolną prowadzony do hali OSiR. Przemarsz prowadziła Burmistrz Pyrzyc – Marzena Podzińska przy akompaniamencie Kapeli Pyrzyckiej.

Po oficjalnym otwarciu uroczystości przez Panią Burmistrz, Dyrektor OSiR i Prezes UTW, każdy Uniwersytet przedstawił się słowno – muzycznie, nastąpił wybór „Królowej i Króla Senioriady”.

Następnie „parkiet hali” zawładnęli sportowcy 50 +.  Sportowa zabawa „na wesoło” pod hasłem „nie starzeje się  ten, kto nie ma na to czasu” rozpoczęła się od wspólnej rozgrzewki, którą poprowadziły: Zofia Kusz (PG Pyrzyce) oraz Justyna Pawłowska (SPzOI Pyrzyce) wraz z młodzieżą gimnazjalną.

Przygotowane konkurencje sportowo – artystyczne wzbudzały wiele pozytywnych emocji nie tylko wśród uczestników, ale także wśród kibiców, którzy dzielnie wspierali swoje ekipy. Można było podziwiać jak „młodzi duchem” seniorzy wykazywali się nie tylko umiejętnościami sportowymi, ale także kreatywnością, wyobraźnią i poczuciem humoru.

Oprawą uczty duchowej były występy artystyczne wykonane przez gospodarzy – UTW Pyrzyce (sekcja tańca), grupę dziewcząt (klasy I – III oraz V - VI  ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach) oraz pary Hanny Capar i Maceja Woźniak (wychowanków STS Pyrzyce i ST ASTRA w Szczecinie).

Po zakończonych zmaganiach Pani Burmistrz podziękowała drużynom, kibicom oraz przybyłym gościom za wspaniałą atmosferę i mile spędzony czas. Wręczając statuetki  i dyplomy – podziękowania wyraziła nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach składa podziękowania za zaangażowanie  i pomoc w organizacji imprezy:

1. Pani Danucie Kuźnickiej i Zofii Kusz (nauczycielkom Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach) wraz z młodzieżą gimnazjalną które wspólnie z pracownikiem OSiR prowadziły sportowe rozgrywki;

2. Pani Karolinie Matyńka i Eryce Bazal (nauczycielkom SPzOI w Pyrzycach) wraz z grupą dziewcząt za występy artystyczne;

3. Pani Barbarze Porazik i Panu Marcinowi Kalitowskiemu (ST Astra w Szczecinie) za przygotowanie tancerzy do prezentacji;

4. Panu Tomaszowi Lewandowskiemu Dyrektorowi PDK za udostępnienie nagłośnienia wraz z obsługą;

5. Kapeli Pyrzyckiej za prowadzenie korowodu;

6. Panu Michałowi Maduzia – Komendantowi Straży Miejskiej w Pyrzycach oraz Panu Krzysztofowi Dębińskiemu za zabezpieczenie ulic podczas korowodu;

7. Pani Elżbiecie Grabińskiej – Gawrońskiej – Dyrektor NZOZ Eskulap w Pyrzycach wraz  z gronem medycznym za obsługę punktu medycznego.