ĆWIERĆFINAŁY MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW ZA NAMI

dodano: 12-04-2017

W dniach 07-09 kwietnia 2017 roku mistrz województwa zachodniopomorskiego Żak-Espadon Pyrzyce zorganizował Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Młodzików w piłkę siatkową chłopców.

W Turnieju tym udział wzięły zespoły SPS Lębork- drugi zespół z województwa pomorskiego, GKS Kwilcz – drugi zespół z województwa wielkopolskiego, GTPS Gimnazjum nr 3 Gorzów Wielkopolski – trzeci zespół z woj. lubuskiego, Orion Sulechów mistrz woj. lubuskiego, Stocznia Darłowo trzeci zespół z woj. zachodniopomorskiego i gospodarz LMKS Żak-Espadon Pyrzyce mistrz województwa zachodniopomorskiego. Mecze rozgrywały się na Sali Ośrodka Sportu  i Rekreacji w Pyrzycach i Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach.  88 chłopców rywalizowało o awans do półfinałów Mistrzostw Polski, który mogły wywalczyć tylko dwa zespoły z sześciu startujących.

Rozgrywki przeprowadzono według schematu Polskiego Związku Piłki Siatkowej w dwóch grupach trzy zespołowych z których dwa pierwsze awansowało do pierwszej czwórki w Turnieju. Następnie rozegrano mecz o piąte miejsce i w grupie 4 zespołowej systemem każdy z każdym z zaliczeniem meczu w grupie eliminacyjnej.

Wyniki meczy w grupach eliminacyjnych:

Grupa I :                              Stocznia Darłowo - SPS Lębork                        0-2

LMKS Żak-Espadon Pyrzyce – GTPS Gorzów                                  2-0

SPS Lębork- LMKS Żak-Espadon                            2-0

Grupa II:                              Kwilcz- Stocznia Darłowo                                 2-0

Stocznia Darłowo- Orion Sulechów                           2-0

Orion Sulechów- Kwilcz                               0-2

Mecz o miejsca 5-6          Orion Sulechów – GTPS  Gorzów                         2-0

Mecze w grupie finałowej

SPS Lębork - Stocznia Darłowo                   2-0

LMKS Żak-Espadon Pyrzyce- Kwilcz                       0-2

LMKS Żak-Espadon Pyrzyce- Stocznia Darłowo                  2-0

SPS Lębork- Kwilcz                       2-1

Same wyniki nie pokazują dramaturgii meczy o awans do półfinałów. Mecze gospodarzy z Kwilczem 23-25i 23-25 czy drugi set z Lęborkiem 32-34 były ozdobą Turnieju w Pyrzycach.

Wyniki Końcowe:

I miejsce SPS Lębork                          - awans do półfinałów

II Miejsce Kwilcz                                 - awans do półfinałów

III miejsce LMKS Żak Espadon Pyrzyce

IV miejsce Stocznia Darłowo

V miejsce Orion Sulechów

VI miejsce GTPS Gimnazjum nr 3 Gorzów Wielkopolski  Zostali również wyróżnieni zawodnicy na poszczególnych pozycjach

Przyjmujący, Libero, Atakujący, Blokujący, Rozgrywający, i  MVP najwartościowszy zawodnik rozgrywek.

Całe wydarzenie sportowe otworzyła Pani Burmistrz Marzena Podzińska. W oczach trenerów jak i sędziów Turniej ten był przygotowany i przeprowadzony perfekcyjnie  co wpływało na atmosferę w czasie meczu i po zawodach. Gościliśmy na trybunach wielu rodziców i sympatyków piłki siatkowej z 4 województw Polski. Było bardzo głośno przy dźwiękach bębnów i trąbek i dopingu kibiców ale również bardzo kulturalnie. Organizatorzy pragną bardzo serdecznie podziękować wszystkim którzy w jakikolwiek sposób pomogli przygotować to siatkarskie wydarzenie w Pyrzycach. A szczególnie Rodzicom za wspaniałe wypieki na stołach. Panu Romanowi Boreckiemu za pomoc w pozyskaniu słodyczy do paczek dla zawodników , napojów w czasie meczy  w Firmie NETTO- słodko DZIĘKUJEMY,. Również Bank Spółdzielczy z Prezesem Zarządu Panem Mirosław Skrobek wsparł nas finansowo przy zakupie nagród Pucharów i statuetek dla najlepszych zawodników. Organizatorzy składają podziękowanie Restauracji Faraon  i Specjalistycznej Klinice Rehabilitacji Nasz Doktor za pomoc w zakwaterowaniu zawodników biorących udział w Turnieju .

Ze sportowy pozdrowienie

LMKS Żak-Espadon Pyrzyce