Dzień ziemi i dzień przedmiotów Ścisłych w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach

dodano: 26-04-2017

W dniach 20-21 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach odbyły się uroczystości związane z obchodami  Dnia Ziemi, które połączono ze Szkolnym Dniem Przedmiotów Ścisłych.

20 kwietnia szkołę odwiedził znany pyrzycki podróżnik, nasz absolwent – pan Łukasz Czabanowski, który przedstawił uczniom kl. VI prezentację multimedialną połączoną z wykładem na temat najciekawszych miejsc na świecie odwiedzanych  podczas jego licznych podróży. Natomiast uczniowie kl. IV – V mieli wyjątkową możliwość komunikowania się ze światem za pomocą technologii informatycznej, uczestnicząc w telekonferencji prowadzonej przez naszego znakomitego gościa z przedstawicielami Holandii, Tajwanu i Serbi.

Uczniowie w „rozmowie na żywo” mieli okazję zadawać pytania dotyczące ekologii w poszczególnych regionach świata. Niektórzy do tego celu wykorzystali nawet znajomość języka angielskiego.

Uczniowie kl. I-III, chcąc uczcić Dzień Ziemi, swoich przyszkolnych ogródkach wykonali prace porządkowe i posadzili cebulki kwiatów, które przez cały rok będą cieszyć oczy. Ponadto wszystkie klasy z zainteresowaniem obejrzały na zajęciach komputerowych film przyrodniczy „Mały Ekolog”. W tych dniach dzieci wykonały interesujące plakaty związane ze środowiskiem i techniką w życiu codziennym oraz gazetkę okolicznościową „W kierunku natury”.

Pamiętajmy o tym, że piękna Ziemia nie jest dana nam raz na zawsze. Uczmy się dbać o otaczające nas piękno przyrody oraz ochrońmy środowisko.