POSIEDZENIE GMINNEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

dodano: 28-04-2017

Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbyło się 21 kwietnia 2017 roku w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach.

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego, zgodnie z planem pracy, poruszył następujące tematy: podsumowanie pracy GZZK w roku 2016, przedstawienie planu pracy na rok 2017, omówienie Regulaminu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, koncepcji działania monitoringu wizyjnego na terenie miasta Pyrzyce, podjętych działań związanych z pojawieniem się dzików i wypracowanie dalszych działań związanych z wyprowadzeniem tych zwierząt z terenu miasta. Omówiono również sprawy bieżące. Posiedzenie zakończyło się przyjęciem podsumowania prac GZZK za rok 2016, planu prac na rok 2017 oraz regulaminu GZZK. Pozytywnie zaopiniowano również monitoring miejski. We wnioskach końcowych ustalono, iż do rozwiązania problemu pojawiających się na terenie miasta dzików niezbędnym jest rozstrzygnięcie odwołania złożonego do Samorządowego Kolegium Odwoławczego za pośrednictwem Starosty Pyrzyckiego, które określi kto jest odpowiedzialny za ponoszenie kosztów odłowienia oraz kto odpowiada za szkody wywołane niszczącą działalnością tych zwierząt. Nieczekająca jednak na prawne rozstrzygnięcie powyższej kwestii uzyskano zapewnienie Kół Łowieckich „Łoś” i „Przepiórka”, że z ich strony zostaną podjęte działania mające na celu zmniejszenie populacji dzików w obrębie miasta Pyrzyc. Uczestnicy posiedzenia zadeklarowali pomoc Burmistrz Pyrzyc mająca na celu rozwiązanie problemu dzików na terenie miasta Pyrzyce.

Do pobrania:

1. Działanie prowadzone przez OSP związane z usuwaniem dzików z terenu miasta.pdf
2. Informacja o monitoringu.pdf
3. Porządek posiedzenia GZZK.pdf