Coolturalna Akademia Rozwoju i Internetowa rozgłośnia radiowa w PDK

dodano: 11-05-2017

Z wielką radością informujemy, że dwa wnioski Pyrzyckiego Domu Kultury złożone do MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO zakwalifikowały się do dofinansowania, zajmując przy tym bardzo dobre pozycje na liście rankingowej.

Są to:

– COOLTURALNA AKADEMIA ROZWOJU – w ramach tego działania realizowane będą warsztaty teatralne, rękodzielnicze, wokalne, fotograficzne, cykl spotkań „Muzyka łączy pokolenia”, wyjazdy: dzieci do Teatru Lalek „Pleciuga”, dorosłych do filharmonii im. Mieczysława Karłowicza oraz młodzieży do Centrum Dialogu „Przełomy”. Zajęcia będą odbywały się na świetlicach wiejskich w kilku miejscowościach gminy. Realizacja projektu przyczyni się do udostępnienia oferty kulturalnej w miejscach jej pozbawionej oraz integracji społeczności lokalnej. Wysokość środków finansowych przyznanych przez Ministerstwo to 33 000,00 zł.

– ZAKUP WYPOSAŻENIA W CELU UTWORZENIA INTERNETOWEJ MŁODZIEŻOWEJ ROZGŁOŚNI RADIOWEJ ORAZ STUDIA NAGRANIOWEGO W PDK – zakupiony zostanie sprzęt nagłaśniający, sprzęt do wyposażenia studia nagraniowego, komputer, specjalistyczne oprogramowanie, mikrofony i inne niezbędne wyposażenie. Przyznana kwota dotacji wynosi 59 000,00 zł.

Zadania zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku, a tymczasem trwają formalności związane z podpisaniem umów.

JESTEŚMY BARDZO SZCZĘŚLIWI I DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM TYM, KTÓRZY NAM UFAJĄ I WSPIERAJĄ NASZE DZIAŁANIA!

Ewa Hancz

Animator kultury PDK