PIŁKA JEST PIĘKNA JAK „PYRZYCKA MAJÓWKA”

dodano: 18-05-2017

A ta siatkowa szczególnie w wykonaniu zespołów dziewczęcych. Tak też było 13 maja w hali OsiR-u podczas IX Międzywojewódzkiego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt „Pyrzycka Majówka”.

Do Pyrzyc przybyły zespoły z Kostrzyna, Dębna, Bań, Szczecina i Polic. Wraz z nimi w turnieju wzięły udział miejscowe siatkarki z UKS Piast i GMS Pyrzyce.

Ucieszył nas udział włodarzy naszego miasta Pani Burmistrz Marzeny Podzińskiej, która otworzyła turniej i z-cy Burmistrza Pana Roberta Betyny, jak zwykle życzliwie wspomagających kulturę fizyczną i sport.

Do tego grona dołączyli dyrektor OsiR-u Joanna Woźniak, jako współorganizator zawodów i Sławomir Kudłaczewski były siatkarz Morza Szczcin, Płomienia Sosnowiec i Skry Bełchatów.

Chciałoby się powiedzieć jaki turniej tacy goście, a może odwrotnie. Wychodzi na jedno.

Dziewczyny pokazały siatkówkę na wysokim poziomie. Było się czym delektować. Kto nie był niech żałuje. Po kilkugodzinnych zmaganiach zwycięskie trofeum puchar Burmistrza Pyrzyc zdobył zespół ze Szczecina.

Tabela turnieju

1. UKS Bukowa 29 Szczecina

2. Libero Banie

3. UKS „Dwójka” Kostrzyn

4. Gimnazjum 3 Police

5. UKS „Piast” Pyrzyce

6. GMS Pyrzyce

7. GP Dębno

Najlepsze siatkarki w turnieju:

Klaudia Kudłaczewska

Oliwia Kuśmierek

Justyna Wieliczko

Kaja Żaba

Zuzanna Kociołek

Martyna Chojnacka

Aleksandra Rudnicka

Na zakończenie turnieju były dyplomy, puchary, statuetki, medale i upominki, a to dzięki darczyńcom. Gminie Pyrzyce, Starostwie, Geotermii, sklepom „Bajka” i „Druczek”. Jak zwykle dobrze spisali się sędziowie, siatkarze z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego.

Z siatkarskim pozdrowieniem

organizator Józef Czaboćko