Stwórzmy razem dobry miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

dodano: 18-05-2017

Uprzejmie informuje, że Gmina Pyrzyce przystąpiła do realizacji projektu grantowego „ Dobre konsultacje, dobry plan ”, w ramach którego prowadzone będą konsultacje społeczne w planowaniu przestrzennym, związane z opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla

1. działek położonych w rejonie ul. Stargardzkiej w Pyrzycach, zgodnie z Uchwałą Nr XVII/164/16 Rady Miejskiej w Pyrzycach z dnia 28 stycznia 2016r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, oraz

2. działek położonych w rejonie ulic: 1 Maja, Jana Kilińskiego, Bankowej, Jana Henryka Dąbrowskiego, Księcia Barnima I, Krótkiej, Zabytkowej, Młyńskiej w Pyrzycach, zgodnie z Uchwałą Nr XIX/182/16 Rady Miejskiej w Pyrzycach z dnia17 marca 2016r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Konsultacje społeczne, prowadzone będą w rożnej formie i przy wykorzystaniu różnych technik.

Przeprowadzone zostaną spotkania otwarte (fokusowe), spotkania w formie Word Cafe, które prowadzone będą w godzinach przed i po południowych z zapewnieniem opieki nad dziećmi, tak by każdy z mieszkańców mógł wziąć w nich udział.

Wśród mieszkańców przeprowadzone zostaną także badania ankietowe związane z opracowaniami wymienionych planów.

Uczestnicząc w spotkaniu, każdy z uczestników będzie miał możliwość przekazania swoich sugestii, propozycji, które winny być ujęte w tworzonej koncepcji miejscowego planu. W ramach realizowanego projektu spośród mieszkańców wybrana zostanie także grupa osób do pracy nad koncepcjami projektów miejscowych planów zagospodarowania dla wymienionych obszarów.

Projekt, który rozpoczął się od dnia 15 maja 2017r. i trwać będzie do dnia 30 września 2017r., współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 2.19 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014- 2020. Na jego realizację przyznane zostały środki finansowe w wysokości 32.200,00 zł.

O terminach spotkań i prowadzonych badaniach ankietowych, mieszkańcy informowani będą na bieżąco poprzez ogłoszenia zamieszczane na stronie internetowej urzędu, tablicy ogłoszeń oraz w telewizji kablowej Aura.

Do uczestnictwa w konsultacjach zapraszam wszystkich mieszkańców Gminy Pyrzyce, organizacje pozarządowe, inwestorów i przedstawicieli innych podmiotów realizujących swoje zadania na danym terenie.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu w prace nad koncepcją stworzenia, dobrych miejscowych planów zagospodarowania możemy zadecydować o przestrzeni publicznej, w której żyjemy.

Burmistrz Pyrzyc

(-) Marzena Podzińska