Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

Obchody Zachodniopomorskich Wojewódzkich Dni Olimpijczyka

dodano: 18-05-2017

W dniach 12-13 maja b.r. odbywały się w Stargardzie Obchody Zachodniopomorskich Wojewódzkich Dni Olimpijczyka. Stargard po raz pierwszy był gospodarzem  wojewódzkich obchodów. Organizatorami obchodów pod honorowym patronatem marszałka województwa zachodniopomorskiego byłi przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Zachodniopomorska Rada Olimpijska oraz  prezydent Stargardu.

Dni Olimpijczyka to dobra okazja  do promocji wartości olimpijskich oraz polskich olimpijczyków i paraolimpijczyków, których do Stargardu przybyło około 30. Oprócz olimpijczyków i paraolimpijczyków przybyło 40 delegacji szkół imienia  olimpijczyków oraz 16 reprezentacji Wojewódzkich Igrzysk Lekkoatletycznych Osób Niepełnosprawnych. Z naszego terenu stawił się Środowiskowy Dom Pomocy w Mielęcinie  z opiekunem Elizą  Ługowską Siwek oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Nowielinie z opiekunem Wiesławą Duch.  Nie zabrakło również delegacji Pyrzyckiego Klubu Olimpijczyka w osobach Izabeli Naglewicz Goclik i Barbary  Sokołowskiej.

Uroczystości rozpoczęto zawieszeniem flagi PKOL, zapaleniem znicza  olimpijskiego oryginalną pochodnią z zimowych igrzysk w Turynie w 2006 roku oraz odczytaniem apelu olimpijskiego. 

Podczas akademii w hali OSiR wybitnym sportowcom, działaczom i miłośnikom  sportu wręczono różnorodne wyróżnienia i odznaczenia.

Dużym zainteresowaniem, oblegany przez kibiców i fotoreporterów cieszył się brązowy medalista mistrzostw świata, absolutny rekordzista Polski w skoku o tyczce ( 6 metrów) Piotr Lisek.

Imprezie towarzyszyły rozgrywki piłkarskie, siatkarskie, pływackie, zapaśnicze, żeglarskie, lekkoatletyczne, a także wyścig kolarski.

 

                                                                                   Sekretarz Pyrzyckiego Klubu Olimpijczyka

                                                                                                  Barbara Sokołowska

Galeria zdjęć


Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia