Piłkarski Memoriał

dodano: 06-08-2012

Pyrzyce Piłkarscy weterani, gospodarze turnieju – „SOKÓŁ” Pyrzyce –– okazali się po raz kolejny najlepsi w XXVI Memoriale Piłkarskim Oldbojów im. Kazimierza Niewiadomskiego, upamiętniającym zawodnika, trenera i wychowawcę młodzieży klubu sportowego „Sokół” Pyrzyce.

Co roku - w sierpniu – na miejscowym stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji spotykają się starsi Panowie, aby na zielonej murawie uczcić pamięć o Kazimierzu Niewiadomskim. Tym razem na starcie zawodów stanęły cztery drużyny: „ENERGETYK” Gryfino, „WICHER” Przelewice, Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach oraz „SOKÓŁ” Pyrzyce. O okazałe puchary za wszystkie miejsca drużyny grały systemem „każdy z każdym” ( 2 x 15 minut). Emocji nie brakowało już od pierwszych pojedynków. Gospodarze z wynikiem 2:0 pokonali drużynę „ENERGETYKA”. Po remisie - 1 : 1 „SOKOŁA” i „WICHRA” Przelewice, trzybramkowe zwycięstwo pozwoliło gościom zająć jedno z czołowych lokat w rozgrywkach.
    Wszystkie drużyny uhonorowane zostały pucharami oraz dyplomami, które wręczyli im Burmistrz Pyrzyc, Marek Olech w asyście rodziny memoriałowego patrona. Ponadto najlepsi oldboje otrzymali okolicznościowe statuetki i dyplomy. Trafiły one do rąk: Wiesława Deptały („ENERGETYK”) – najlepszego zawodnika, Leszka Piekarskiego - najlepszego bramkarza oraz do Ireneusza Tyrańskiego – „króla strzelców (zawodnicy „SOKOŁA”).
    Zawody zakończyło biesiadowanie przy grillu. Była, więc znakomita okazja, aby powspominać piłkarskie mecze z minionych lat i dawno niewidzianych kolegów z boiska. Organizatorami piłkarskiego turnieju byli: Burmistrz Pyrzyc, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach oraz MLKS „SOKÓŁ” Pyrzyce.

Końcowa tabela turnieju    :
1. „SOKÓŁ” Pyrzyce        7 pkt.        5 : 2 bramki
2. „WICHER” Przelewice        5 pkt.        3 : 1 bramki