KONKURS EKOLOGICZNY NADAJ DRUGIE ŻYCIE ODPADOM

dodano: 22-06-2017

W dniu 9 czerwca 2017 roku komisja konkursowa dokonała wyboru najciekawszych prac zgłoszonych w konkursie pt. „Nadaj drugie życie odpadom”, zorganizowanym przez Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o. ul. Kościuszki  26 74-200 Pyrzyce.

Celem konkursu było zaangażowanie dzieci i młodzieży w tematykę związaną z ponownym wykorzystaniem odpadów.  Dzieci poprzez własne działania, prowadzące do stworzenia użytkowych rzeczy z odpadów, pokazały, że tematyka recyklingu jest im doskonale znana. Konkurs miał za zadanie rozwijać u uczniów kreatywność oraz zdolności twórcze, skłonić ich do poznania i poszerzania wiedzy dotyczącej zagadnień związanych z gospodarowaniem odpadami.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach dla uczniów szkół podstawowych  oraz uczniów szkół gimnazjalnych, których siedziba mieści się na terenie Gminy Pyrzyce.

Kreatywność i pomysłowość dzieci mile nas  zaskoczyła. Wśród złożonych prac  znalazły się przedmioty, które  można  ponownie  wykorzystać. Można uznać, że nadano drugie życie odpadom.

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom zaangażowanym w działania związane z jego przeprowadzeniem na etapie szkolnym serdecznie dziękujemy. Jednocześnie informujemy, że  Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o. ul. Kościuszki 26 74-200 Pyrzyce ufundowało nagrody w konkursie, które zostaną wręczone podczas sesji Rady Miejskiej w Pyrzycach dnia 29.06.2017 roku o godzinie 13:00

- za zajęcie I miejsca –  rower

- za zajęcie II miejsca – słuchawki

- za zajęcie III miejsca – słuchawki

Wykonane w ramach konkursu prace można obejrzeć w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach na I piętrze obok sekretariatu.

Załączniki:

1. Zwycięzcy konkursu.pdf