Pyrzyce w czołówce

dodano: 11-07-2017

W dniach od 26 maja do 1 czerwca br., w ramach Tygodnia Sportu dla Wszystkich został rozegrany XXIII Sportowy Turniej Miast i Gmin. Nadrzędnym celem turnieju jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby mieszkańców, szczególnie tych, którzy nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.

„Pamiętajmy o seniorach”, to hasło przewodnie tegorocznej edycji, czyli motywacja do integracji wokół wydarzeń sportowo – rekreacyjnych osób należących do grupy wiekowej 50+.

W Klasyfikacji ogólnopolskiej, w przedziale miast od 15 do 40 tys. mieszkańców, Pyrzyce po raz dziewiąty uplasowały się w czołówce najlepszych usportowionych miast zajmując II miejsce.

W nagrodę za wysokie miejsce na podium Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich przy współpracy z Wojewódzką Komisją Turniejową przeznaczyła  nagrodę finansową w wysokości 5.000,00 zł na zorganizowanie pikniku sportowo – rekreacyjnego dedykowanego seniorom.

Koordynacją wszelkich turniejowych działań w „tygodniu sportu” zajmował się pyrzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy ze szkołami, przedszkolami, klubami sportowymi, stowarzyszeniami, sołectwami, jednostkami organizacyjnymi Gminy Pyrzyce oraz zakładami pracy.