Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz uroczystość przekazania samochodu pożarniczego dla OSP w Brzesku

dodano: 10-08-2017

5 sierpnia 2017 roku w Brzesku odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka pod Honorowym Patronatem Burmistrz Pyrzyc Marzeny Podzińskiej oraz przekazanie samochodu pożarniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzesku. Organizatorami uroczystości byli: Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzesku wraz z Zarządem Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pyrzycach oraz Urząd Miejski w Pyrzycach.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele pw. Narodzenia NMP w Brzesku. We mszy świętej uczestniczyły poczty sztandarowe: OSP Pyrzyce, OSP Lubiatowo, OSP Lipiany.

Następnie na placu Remizy Strażackiej OSP w Brzesku dokonano wręczenia odznak i odznaczeń druhnom i druhom z OSP działających na ternie Gminy Pyrzyce. Nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, poświęcenie, oraz nadanie imienia i przekazanie nowego samochodu pożarniczego dla OSP w Brzesku.

Aktu przekazania samochodu oraz kluczyki i dowód rejestracyjny na ręce Naczelnika i kierowcy jednostki OSP w Brzesku dokonali: Marzena Podzińska – Burmistrz Pyrzyc, Dh Dariusz Guszczenko - Członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz Dh Tadeusz Szczepański - Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

Ponadto udział w uroczystości wzięli:Stanisław Stępień Starosta Pyrzycki, st. bryg. Jacek Marchlewicz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach, podinsp. Krzysztof Dębiński Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach, Robert Betyna Z-ca Burmistrza Pyrzyc, Dh Janusz Świercz Prezes Oddziału Ochotniczych Straży Pożarnych, Ks. Prob. Roman Dutko Kapelan Strażaków Powiatu Pyrzyckiego, Ks. Prob. Janusz Skoczeń Proboszcz Parafii pw. Narodzenia NMP w Brzesku.

Na zakup nowego samochodu strażackiego Gmina Pyrzyce otrzymała dofinansowanie z Zachodniopomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w wysokości 570.774.00 zł., oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 3.526,00 zł. Wkład własny gminy wyniósł 208.700,00 zł. Całkowity koszt zakupu samochodu wyniósł 853.000,00 zł.

Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i prawidłowy przebieg uroczystości, a także Sołectwu Brzesko jak i Spółdzielni Socjalnej „Brzoza” w Brzesku, za udostępnienie sali i przygotowanie strażackiego poczęstunku składamy serdecznie podziękowania.

Zapraszamy na fotorelację z uroczystości.