WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ

dodano: 08-09-2017

Przez cały wakacyjny czas, w lipcu i sierpniu, w poniedziałki, środy i piątki w Dziale dla Dzieci Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej prowadzone były zajęcia dla dzieci, w których wzięło udział łącznie 505 dzieci. Wakacyjne zajęcia prowadzone były również we wszystkich filiach wiejskich Pyrzyckiej Biblioteka Publicznej, gdzie z zajęć skorzystało 443 dzieci.

Panie bibliotekarki zadbały o różnorodny i urozmaicony plan zajęć i zabaw. Podczas pierwszych zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa, których warto przestrzegać podczas wakacji spędzanych w domu, nad wodą, w lesie czy w górach. Dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować różnymi środkami komunikacji, przypomniały sobie numery alarmowe.

Podczas wszystkich zajęć wprowadzane były elementy głośnego czytania przez dzieci dla dzieci, zajęcia plastyczne – wprowadzane różne techniki – malowanie farbami, praca z filcem, bibułą, krepiną, masą solną, plasteliną, kartonem, wycinankami, tekturą, włóczką, płótnem, drewnem kolorowanki 3D. Sztuka składania i zwijania papieru: origami, quilling.

Poznały też historię naszego miasta - „Śladami dawnych pyrzyczan” - tym razem zajęcia przeniosły się do „Muzeum Ziemi Pyrzyckiej” w Kaplicy Świętego Ducha. Uczestnicy zajęć bawili się „poszukiwaczy skarbów”. Musieli odnaleźć cukierki ukryte w różnych zakamarkach muzeum, następnie odpowiedzieć na pytania dołączone do słodyczy. W kolejnym punkcie zajęć dzieci zapoznały się z wyglądem stroju pyrzyckiego oraz próbowały go odtworzyć za pomocą kredek. Ponad to bawiły się w archeologów, sklejając papierową wersję starożytnych naczyń ceramicznych.

Na uczestników Wakacji z Biblioteką czekała cała gama zabaw ruchowych w parku: piłka, skakanka, frisbee, badminton i kultowe zabawy typu gra w klasy, dwa ognie, kręgle z butelek, ciuciubabka i wiele innych.

Ilość dzieci chętnych do udziału w zajęciach przerosła oczekiwania organizatorów, ze względów bezpieczeństwa i braku miejsca trzeba było niestety wprowadzić zapisy dzieci.

Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom za fantastyczne dwa miesiące z książką i zabawą. Zapraszamy w przyszłym roku!