Święto Działkowców

dodano: 20-08-2012

11 sierpnia 2012 r. na stadionie miejskim w Pyrzycach rozpoczęły się uroczyste obchody z okazji Dnia Działkowca pod patronatem Burmistrza Pyrzyc.

Na początku prezes Zarządu Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. ,,Miejski” w Pyrzycach Genowefa Nowicka przywitała zaproszonych gości: Tadeusza Jarzębaka – Prezesa Okręgowego Zarządu i Wiceprezesa Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie, Mariana Cichockiego – Członka OZ PZD w Szczecinie, Jerzego Marka Olecha – Burmistrza Pyrzyc, Ryszarda Grzesiaka – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pyrzycach, Zenona Mirowskiego – Dyrektora Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Pyrzycach, Krzysztofa Dubickiego – Radnego Rady Miejskiej w Pyrzycach, Walentego Darczuka – Radnego Rady Powiatu Pyrzyce, Kazimierza Jaborowskiego – Prezesa Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Zorza” w Pyrzycach, Teresę Jasińską – sympatyka działkowców, Kazimierza Lipińskiego – Sołtysa Stróżewa.
     Podczas spotkania zostały wręczone podziękowania dla działkowców oraz gospodarzy działek, szczególnie zasłużonych za pracę i trud włożony w utrzymanie ogrodów.
     Burmistrz Jerzy Marek Olech w swoim wystąpieniu zaznaczył, że ogródki działkowe są bardzo korzystne dla miasta, ponieważ działkowcy troszczą się o piękny kawałek pyrzyckiej ziemi. Są też potrzebne jako miejsca rodzinnych spotkań i wypoczynku.
Po przemówieniach i złożeniu życzeń przez przedstawicieli władz oraz zaproszonych gości nadszedł czas na podsumowanie wyników konkursu na

„Najpiękniejszą działkę ogrodu 2012".
I miejsce -  Halina Ćwirta
II miejsce  - Stanisław Orzechowski
III miejsce - Irena Nowak.
     Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od Burmistrza Pyrzyc ozdobne rośliny. 12 wyróżnionych osób zostało odznaczonych srebrnymi i brązowymi odznakami ,,Zasłużonego Działkowca”.
Nie zabrakło również konkurencji sportowych przygotowanych przez pracowników współorganizatora uroczystości Ośrodka Sportu i Rekreacji – p.o. Dyrektora – Renatę Michalską i Justynę Gredkę, w których można było wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale także zdolnościami recytatorskimi. Wśród Kół Ogrodowych pierwsze trzy miejsca zajęli:
I Koło Ogrodowe ,,Jutrzenka”
II Koło Ogrodowe ,, Przedwiośnie”
III Koło Ogrodowe ,,Księcia Bogusława”
     Uczestnicy i goście działkowego święta mogli również obejrzeć atrakcyjny pokaz tresury policyjnego psa „Cymesa”.
    Podczas corocznego spotkania dopisali lokalni wystawcy i sponsorzy: Firma  F.U.H. TOPP Monika Wrzosek w Pyrzycach, Firma MAX Kompleksowa Usługa Zieleni i Terenów Zielonych Damian Kiernicki, Ogród Dendrologiczny ,,Przelewice”, Spółdzielnia Socjalna „Pod Kasztanami” z Rzepnowa, Pasieka Rodzinna M.P.B. Każmierscy „Nieborowiak” z Nieborowa, DREAM ROSE – firma Państwa Hofmann z Kłodzina
Całą uroczystość poprowadził Andrzej Łoginowicz, a świetną muzykę i zabawę taneczną zapewnił Klaudiusz Kaźmierczak z zespołu PULS.

MarKo/MW