Modernizacja oczyszczalni ścieków w Pyrzycach

dodano: 21-08-2012

Trwają prace budowlane na oczyszczalni ścieków w Pyrzycach. Po przekazaniu w dniu 16.05.2012 r. placu budowy Wykonawca rozpoczął prace na wyłączonym z eksploatacji reaktorze.

W pierwszej kolejności przystąpiono do demontaży urządzeń technologicznych i konstrukcji stalowych pomostów. Następnie dokonano rozbiórki betonowych skosów wokół wewnętrznej krawędzi ściany reaktora, oraz przeprowadzono czyszczenie dna zbiornika. Zostały wykute skorodowane zbrojenia na powierzchniach pionowych reaktora oraz rozebrane elementy konstrukcji betonowych podtorza. Ponadto zakończył się długotrwały proces czyszczenia strumieniowo-ściernego ścian reaktora z przygotowaniem pod aplikację izolacji reaktora. Obecnie trwa reprofilacja ubytków betonu wewnętrznych ścian reaktora. Prace prowadzone są zgodnie z przyjętym harmonogramem robót.

Ewa Dobrogowska