Sołecki futbol - żniwują i grają

dodano: 24-08-2012

Od kilku lat sprawdzoną, a zarazem aprobowaną przez lokalną społeczność, sportową formą aktywizacji środowisk wiejskich gminy Pyrzyce  jest Letnia Liga Piłkarska Sołectw, której tradycyjnie patronuje burmistrz Pyrzyc.

Na zaproszenie, do udziału w rozgrywkach zgłosiło się niestety tylko pięć z dwudziestu jeden sołectw.
15 lipca br. na boiskach w Brzesku i Stróżowie odbyły się pierwsze mecze tegorocznej edycji. Miejscowe jedenastki podejmowały ekipy gości z Letnina i Rzepnowa. Przez kolejnych pięć niedziel toczyła się rywalizacja o miano najlepszej sołeckiej ekipy. Wszystkie mecze były żywym i ciekawym widowiskiem. Nie brakowało w nich ogromnej woli walki i nieprzeciętnego zaangażowania w grę wiejskich futbolistów.
     O tym, kto podczas Dożynek Gminnych 2012 odbierze najważniejsze trofeum zadecydował ogólny bilans rozgrywek, tak więc 1 września w Turzu na najwyższym podium stanie Stróżewo (9 pkt., 18:11 bramki), II miejsce wywalczyło Brzesko (9 pkt., 18:11 bramki), III – Letnin (9 pkt., 20:16 bramki), IV – połączona drużyna Brzezina i Ryszewa (3 pkt., 7:14 bramki) oraz V równie zaszczytne miejsce przypadło drużynie z Rzepnowa (0 pkt., 7:18 bramki).
Mamy nadzieję, że gościć będziemy w Turzu wszystkich żniwujacych futbolistów, którzy zamiłowanie do piłki muszą pogodzić z trwającymi zbiorami w polu.
    Serdecznie gratulujemy!

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach