PRZEKAZANIE KLUCZY DO MIESZKAŃ SOCJALNYCH NA ULICY DWORCOWEJ

dodano: 06-11-2017

3 listopada 2017 roku o godzinie 10.00 w budynku dawnego dworca kolejowego odbyło się przekazanie kluczy oraz umów najmu do mieszkań socjalnych, które powstały w wyniku zrealizowania inwestycji pn. „Zmiana sposobu użytkowania budynku dworca kolejowego położonego w Pyrzycach przy ul. Dworcowej nr 4 na cele mieszkalne”.

Efektem realizowanego zadania jest 12 nowych mieszkań socjalnych. Zadanie zostało zrealizowane w latach 2016-2017. Całkowity koszt zadania wraz z dokumentacją to 1.752.811,12 zł, w tym planowane dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego to 795.730,96 zł, tj. do 45 % kosztów kwalifikowalnych. Wykonawcą robót budowlanych była firma SANIT z siedzibą w Stargardzie.

Marzena Podzińska Burmistrz Pyrzyc przywitała przybyłe rodziny i życzyła, aby otrzymane mieszkania pozwoliły na komfortowe przeżycie trudnych chwil oraz aby były pomocą w dążeniu do celu jakim jest własny dom. Ks. Tadeusz Kłapkowski pobłogosławił nowy budynek mieszkalny oraz jego lokatorów, po czym rodziny otrzymały klucze do mieszkań.

W przeciągu ostatnich 3 lat do użytku potrzebujących mieszkańców Gminy Pyrzyce zostało przekazane 19 mieszkań, w tym 7 mieszkań komunalnych, świetlica oraz 12 mieszkań socjalnych.