SEJMIK OLIMPIJSKI W RACOCIE

dodano: 15-11-2017

Działający prężnie od 35 lat Klub Olimpijczyka Jantar przy Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Racocie k. Kościana (Wielkopolska) był organizatorem Ogólnopolskiego Sejmiku Olimpijskiego, w którym wzięło udział ponad stu reprezentantów klubów olimpijczyka i szkół noszących imię olimpijczyków.

Obecny był prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki oraz kilkunastu olimpijczyków. Wśród nich było trzech mistrzów olimpijskich: Dariusz Goździak, Szymon Ziółkowski i Michał Jedliński oraz nasz pyrzycki olimpijczyk Wojciech Matusiak.

Pyrzycki Klub Olimpijczyka reprezentowali: Józef Czaboćko, Izabela i Jerzy Goclikowie, Krystian Jasiejko, Danuta Kuźnicka, Barbara Sokołowska i Maria Ziarkowska.

Podczas Sejmiku kluby prezentowały swoją działalność, dyskutowano o ich roli w krzewieniu idei olimpijskiej wśród dzieci i młodzieży oraz o przygotowaniach do obchodów 100-lecia PKOl w roku przyszłym. Były tez wspomnienia z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, od których minęło w tym roku 25 lat.

Jerzy Goclik - Prezes

Pyrzyckiego Klubu Olimpijczyka