SPOTKANIE W SPRAWIE PRZEJĘCIA DZIAŁEK NALEŻĄCYCH DO URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

dodano: 14-12-2017

W związku z podjętymi przez Marzenę Podzińską Burmistrz Pyrzyc działaniami odnośnie przejęcia przez Gminę Pyrzyce działek nr 346/1 i 346/2 obręb 9 miasta Pyrzyce, należących do Urzędu Marszałkowskiego, a będących w użytkowaniu Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, 11 grudnia 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie w tej sprawie.

Na zaproszenie Pani Burmistrz w spotkaniu uczestniczyli Dyrektor Wydziału Inwestycji i Nieruchomości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego - Bohdan Roszkowski, Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie – Roman Pałka, Kierownik Wydziału Planowania, Inwestycji i Drogownictwa Urzędu Miejskiego w Pyrzycach – Anna Podzińska-Hołownia oraz p.o. Kierownika Wydziału Nieruchomości i Środowiska Urzędu Miejskiego w Pyrzycach – Krystyna Rożuk. Tym razem w spotkaniu uczestniczyło  również Starostwo Powiatowe w Pyrzycach reprezentowane przez Sekretarza Mariusza Majaka.

Podczas spotkania rozważano kolejne propozycje zamiany nieruchomości w porozumieniu trójstronnym ze Starostwem Powiatowym w Pyrzycach, co wynika z konieczności uporządkowania terenu przy ul. Jana Pawła jak również zmiany Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Pyrzyce. Realizacja  omawianego przejęcia działek przez Gminę Pyrzyce miałaby istotny wpływ na rozwój miasta ( m. in. utworzenie targowiska, miejsc parkingowych oraz dziennego domu dla osób starszych). Oczekujemy na decyzję w tej sprawie.