ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA W PORTUGALII

dodano: 30-08-2012

W dniach 31 sierpnia – 08 września Zespól Pieśni i Tańca „Pyrzyce” reprezentować będzie Polskę w Portugalii.

W barwną podróż tancerze wraz z kapelą i opiekunami wybiorą się do portugalskiego miasteczka Lamego, w którym odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny.
     Wyjazd umożliwiła międzynarodowa współpraca ZPiT „Pyrzyce” oraz zespołu ludowego Rancho Regional Fafel. ZPiT „Pyrzyce” uświetni tamtejszy festiwal licznymi koncertami, podczas których zaprezentuje namiastkę tradycji Pomorza Zachodniego. Doskonałą oprawą występu będzie kapela, która nie pozostawi obojętnym nikogo wrażliwego na piękno prawdziwej muzyki oraz zaprezentowanie barwnych strojów, z różnych regionów Polski, które wzbudzają zachwyt i podziw widzów.
     Poza występami młodzież pozna architekturę i krajobraz miasteczka oraz odwiedzi największą aglomerację Francji, Paryż, w którym zwiedzi zabytki budowlane, muzea oraz parki.

Dyrektor Pyrzyckiego Domu Kultury
(-) Anna Łuszczyk