73. rocznica wybuchu II wojny światowej

dodano: 03-09-2012

Władze miasta, kombatanci i mieszkańcy na placu przy Pomniku Pamięci w Pyrzycach uczcili 73. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

W obchodach uroczystości z okazji 73 rocznicy wybuchu II wojny światowej przy Pomniku Pamięci w Pyrzycach udział wzięli m.in. członkowie związków kombatanckich,  służb mundurowych, przedstawiciele władz miasta oraz przedstawiciele szkół, przedszkoli, zakładów pracy, instytucji oraz organizacji społecznych.
     W imieniu mieszkańców gminy Pyrzyce, wieniec złożył pod pomnikiem  burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech wraz z zastępcą Marzeną Podzińską. Burmistrz wspomniał, iż „wśród nas są Ci, którzy pamiętają tamte czasy, którzy bronili swoją ukochaną ojczyznę, przelewali za nią krew, narażali życie, tracili najbliższych, aby przynieść Polsce wolność. Pamiętajmy, że to dzięki nim żyjemy dziś w wolnej Polsce. Że możemy spokojnie iść do pracy i do szkoły. Że miastu naszemu nie grozi już więcej wojenny kataklizm, że możemy tutaj spokojnie żyć”.
     Minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich ofiar tej najstraszliwszej dla Polski wojny.
     Uroczystość uświetnił monolog patriotyczny Krystyny Nawój oraz inscenizacja uczniów szkoły podstawowej w Mielęcinie.

MW