Nowy projekt w Geotermii

dodano: 21-09-2012

14 września br. rozpoczęła się konferencja prasowa związana z realizacją projektu ,,Demonstracja nowatorskiej technologii poprawy chłonności warstwy złożonej” współfinansowanego w ramach Programu LIFE + oraz przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Projekt wart jest ok. 450 tys. euro, z czego w 50% finansowany jest przez Unię Europejską, w 43% przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jedynie 7% kosztów stanowi wkład własny. Prezes Zarządu Geotermii Pyrzyce Stanisław Kulik przedstawił szczegółowo, na czym polega nowa technologia. Przedsięwzięcie ma charakter badawczy i polega na poprawie efektywności pozyskiwania ciepła z ziemi i ma za zadanie zmniejszyć poziom emisji dwutlenku węgla. Projekt został wdrożony z początkiem września br., a planowane zakończenie to koniec września 2014r. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Burmistrza Pyrzyc Jerzego Marka Olecha, Przewodniczącego Rady Miejskiej Ryszarda Grzesiaka oraz Starosty Pyrzyckiego Wiktora Tołoczko.

MarKo