Międzygminne Zawody Sportowo – Pożarnicze w Pyrzycach

dodano: 12-07-2018

W dniu 7 lipca br., Ochotnicza Straż Pożarna w Pyrzycach przy współudziale Urzędu Miejskiego w Pyrzycach zorganizowała na Stadionie Miejskim im. Leszka Słoninki przy ul. Sportowej  w Pyrzycach Międzygminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach st. bryg. mgr inż. Jacek Marchlewicz, a sędzią głównym zawodów był bryg. Romuald Kędzierski.

Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska wraz z Prezesem Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Zarządu OSP RP Miasta i Gminy Pyrzyce druhem Henrykiem Sikorą otworzyli Zawody Strażackie witając wszystkich przybyłych gości, w tym uczestników drużyn startujących w konkurencjach i sędziów Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach, życząc wszystkim uczestnikom osiągnięcia jak najlepszych wyników w konkurencjach.

W zawodach udział wzięła także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Dziewcząt jednostki OSP
w Żabowie –  na podkreślenie w działaniu tej drużyny zasługuje ich zaangażowanie oraz bardzo wysoki poziom wyszkolenia i sprawności w działaniu.

WYNIKI

Po dwóch konkurencjach drużynowych: sztafecie z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym, najlepsi okazali się strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Obrominie. Poniżej końcowa klasyfikacja wszystkich drużyn:

1. OSP Obromino
  2. OSP Żabów
  3. OSP Pyrzyce
  4. OSP Brzesko
  5. OSP Lipiany
  6. OSP Pstrowice
  7. OSP Nowielin

Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały z rąk Burmistrz Pyrzyc Marzeny Podzińskiej i Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach st. bryg. Jacka Marchlewicza zwycięskie puchary oraz nagrody rzeczowe. Nagrody dla zwycięzców, zostały ufundowane przez Gminę Pyrzyce.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a trzem najlepszym jednostkom gratulujemy
i życzymy powodzenia na etapie powiatowym zawodów sportowo – pożarniczych.