• Pic 9
logo

LKS SPARTAKUS PYRZYCE W WARSZAWIE

dodano: 25-07-2018

Ministerstwo Sportu i Turystyki zaprosiło po raz kolejny LKS Spartakus na GALĘ SPORTU MŁODZIEŻOWEGO, która odbyła się 17.07.2018 na Torwarze w Warszawie. W podsumowaniu za 2017 r. Spartakus zajął wysoką VIII lokatę w Polsce w grupie gmin do 20 tys. mieszkańców, za co został nagrodzony okolicznościową statuetką, listem gratulacyjnym i nagrodą pieniężną. Wyróżnienie to efekt zdobyczy medalowych i punktowych /20 medali w MP w zapasach i sumo, 13 medali w ME w sumo oraz kilkadziesiąt medali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików/. Serdeczne gratulacje należą się zawodnikom, kadrze trenerskiej oraz sponsorom, bez których udział w wielu imprezach nie doszedłby do skutku.

Należy dodać, że w klasyfikacji klubowej w dyscyplinie sumo Spartakus zajął 1 miejsce w Polsce wyprzedzając takie "firmy" jak KS Sobieski Poznań i KS Agros Zamość. Natomiast w ogólnej klasyfikacji klubowej Spartakus jest na 124 miejscu na 3638 klubów, gmina Pyrzyce zajęła 117 miejsce na 919 gmin, a powiat sklasyfikowano na 139 miejscu na 368 powiatów.

W Warszawie Spartakusa reprezentował trener Grzegorz Jasek /na zdjęciu razem z ministrem Janem Widerą/.