24. Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich o Puchar Burmistrza Pyrzyc

dodano: 30-07-2018

W sobotę 28 lipca 2018 r. tradycyjnie na terenie boiska przy sklepie „Malwinka” w Giżynie odbył się 24 Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich o Puchar Burmistrza Pyrzyc. Organizator od kilku lat „Giżyńskiej Siatkówki” Wojtek Dzięgielewski o godzinie 9.00 rozpoczynając tegoroczny Turniej, poprosił uczestników o minutę ciszy dla upamiętnienia zmarłego Franciszka Sokołowskiego, który sędziował przez kilka lat mecze siatkówki w Giżynie. Sołtys Maria Kopeć oraz Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska oficjalnie otworzyły Turniej, życząc wszystkim uczestnikom dobrej zabawy i udanych rozgrywek.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn: Żelewo, Dębina, Żabów, Kozielice oraz drużyna gospodarzy Miedwiak Giżyn. Rozgrywki były prowadzone na zasadzie „każdy z każdym”. Mecze sędziowane były przez wieloletniego działacza sportowego, związanego z siatkówką w Giżynie od 60 lat pana Michała Malinowskiego oraz Wojciecha Dzięgielewskiego byłego kapitana Miewiaka.

Klasyfikacja rozgrywek wyglądała następująco:

I miejsce – Żabów

II miejsce – Dębina

III miejsce – Żelewo

IV miejsce – Giżyn

V miejsce – Kozielice

Honorów wręczenia nagród i pucharów zwycięzcom Turnieju dokonali fundatorzy pucharów: za I miejsce Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, II miejsce Sołtys Maria Kopeć, III miejsce Radne Rady Miejskiej Iwona Ksel oraz Małgorzata Piotrowska, fundatorem pucharu o IV miejsce był pan Feliks Słodkowski, pozostałe puchary za V miejsce, dla najstarszego zawodnika oraz Fair Play ufundowane zostały przez drużynę gospodarzy. Pamiątkową tabliczkę za „60 lecie promocji i działalności sportowej w piłce siatkowej” dla Pana Michała Malinowskiego oraz za przejęcie „pałeczki” w organizacji Turniejów Piłki Siatkowej w Giżynie dla Wojciecha Dzięgielewskiego wręczyła Sołtys Giżyna Maria Kopeć.

Nagrodę dla najmłodszego zawodnika turnieju ufundował i wręczył dla Kacpra Dzięgielewskiego pan Kazimierz Lipiński, który był pionierem w rozpoczęciu przed 24 laty rozgrywek o tytuł Burmistrza Pyrzyc. Dla najstarszego :) zawodnika również znalazł się puchar, w tym roku wręczony został dla Artura Dworaka, który przemierza od kilku lat drogę z Warszawy do Giżyna (tu jest jego rodzinny dom), aby wziąć udział w Turnieju. Najlepszym zawodnikiem decyzją kapitanów drużyn został Dawid Łokietek z Żelewa. Ostatnia nagroda w ramach konkurencji sportowych, to wyróżnienie dla drużyny z Żelewa – nagroda FAIR PLAY za udział od wielu, wielu lat w turniejach Giżyńskich. Ostatnią osobą która tego dnia otrzymała specjalne podziękowanie od organizatorów, była wspierająca każdy turniej, Pani Maria Malinowska, na której to prywatnej posesji odbywają się wszystkie Turnieje.

Należy dodać, co wynika z dołączonych zdjęć, że rywalizacja odbywała się w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Od wczesnych godzin porannych żar lał się z nieba lecz mimo to, zawodnicy nie odpuścili żadnego meczu. Wszyscy uczestnicy wyszli z Turnieju zadowoleni, z pozytywną energią oraz „pełnymi brzuchami”, o które zadbały panie z Giżyna, przygotowujące domowe wypieki, pyszne smakołyki, grilla i pyszną piccę. Dania serwowały w trakcie całego Turnieju.

Tabela rozgrywek:

Żelewo – Giżyn          2:1

Kozielice – Żabów     0:2

Dębina – Żelewo        2:1

Giżyn – Kozielice       2:1

Żabów – Dębina         2:1

Żelewo – Kozielice    2:0

Giżyn – Żabów          1:2

Dębina – Kozielice     2:0

Żelewo – Żabów        0:2

Giżyn – Dębina          0:2

Wszystkim uczestnikom i osobom, które włączyły się w organizację tegorocznego Turnieju, serdecznie dziękujemy za propagowanie zdrowego stylu życia i zasad fair play. Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału zaplanowanym na 18 sierpnia Turnieju im. Janka Niedźwiedzia – wieloletniego zawodnika „Miedwiaka” Giżyn, którego od kilku lat już z nami nie ma.

Do zobaczenia na Jubileuszowym 25. Turnieju Piłki Siatkowej w roku 2019’.

Tekst i foto R.N.