1 Kolarskie Grand Prix Pomorza Zachodniego w Pyrzycach o Puchar Burmistrz Marzeny Podzińskiej

dodano: 24-09-2018

W minioną niedzielę (9 września 2018 r.) odbyła się nowa impreza dla miłośników eskapad na rowerze - I Kolarskie Grand Prix Pomorza Zachodniego w Pyrzycach o puchar Burmistrz – Marzeny Podzińskiej, której inicjatorem było Stowarzyszenie Rowerowe Pyrzyce – Przedstawiciel  Krzysztof Sikora. Współorganizatorem przedsięwzięcia była Gmina Pyrzyce, z ramienia której organizacją wydarzenia zajął się Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach. Patronat Honorowy objęli: Burmistrz Pyrzyc – Marzena Podzińska, Pomorze Zachodnie, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierd Geblewicz, Burmistrz Lipian – Krzysztof Boguszewski, Wójt Przelewic – Mieczysław Mularczyk, Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży w Pyrzycach, Wicestarosta Powiatu Pyrzyckiego – Bartłomiej Królikowski, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Gościem specjalnym był Pyrzyczanin – Wojciech Matusiak polski kolarz szosowy i torowy, zwycięzca 26. Tour de Pologne w 1969, olimpijczyk z Meksyku. Czterokrotny mistrz Polski na szosie i torze. Laureat I edycji w 2008 roku Galerii Hall of Fame – Sławni i Zasłużeniu Ludzie Sportu Ziemi Pyrzyckiej w kategorii sportowiec.

W organizacji uczestniczyli: OSiR, członkowie Stowarzyszenia Rowerowe Pyrzyce, Pyrzyce Biegają, Pyrzycki Dom Kultury, Straż Miejska w Pyrzycach, Ochotnicze Straże Pożarne, młodzież wraz z opiekunem z Klubu Młodzieżowego w Pyrzycach, pracownicy Urzędu Miejskiego w Pyrzycach, Stowarzyszenie Ratownictwa Powiatu Pyrzyckiego, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach, Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach. Dzięki zaangażowaniu, dobrej energii i współpracy tych grup udało się zrealizować ten wyjątkowy projekt.

Celem wydarzenia była promocja Gminy Pyrzyce oraz akcja charytatywna "Pomagamy Miłoszkowi”. Formuła wyścigu miała przede wszystkim zachęcić do aktywnej turystyki i wspólnej przygody, jednocześnie zostawiając odrobinę przestrzeni dla sportowej rywalizacji.

O godz. 11.00, po oddaniu honorowego sygnału przez Wojciecha Matusiaka peleton kolarzy, w tym uczestnicy rundy honorowej z Burmistrz Pyrzyc – Marzeną Podzińską na czele i zawodnicy dystansu mini na 46,5 km i mega na 93 km ruszyli równolegle z linii startu.

I Kolarskie Grand Prix, to wydarzenie sportowe, w którym udział wzięło ok. 200 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Dystans mini pokonało 94 zawodników, natomiast  dystans mega ukończyło 91 kolarzy.

Miano najlepszej Pyrzyczanki wywalczyła Joanna Czechowska.  Najlepszym Pyrzyczaninem na dystansie mega okazał się Krzysztof Kowalski, natomiast na dystansie mini - Wiktor Kubaj.

Trasa wyścigu przebiegała po terenach Gmin Pyrzyce i Lipiany. Została tak wyznaczona, aby umożliwić uczestnikom osiągnięcie dobrych rezultatów sportowych.

Imprezę uświetniły występy uczniów wraz z nauczycielami Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej I st. oraz porywający i barwnie brzmiący młody głos solistki ze Stargardu – Pauliny Pyciak.

Każdy uczestnik na mecie został uhonorowany pięknym, pamiątkowym medalem. Natomiast o godz.14.45 odbyła się dekoracja wszystkich triumfatorów.

Punktem kulminacyjnym było rozlosowanie spośród wszystkich uczestników upominków rzeczowych oraz nagrody głównej - roweru marki GIANT ufundowanego przez Państawa Martę i Romana Hołownia oraz Stowarzyszenie Rowerowe Pyrzyce.  Szczęśliwym posiadaczem jednośladu okazał się zawodnik z nr 139 Eugeniusz Lont z Pełczyc.

Wśród sponsorów wymienić należy: Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne, Geotermia Pyrzyce, Decathlon, Restauracja Park w Pyrzycach, Maldrobud Myślibórz, SGB Bank Pyrzyce, Europa Systems Sp. z o.o., Sklep Rowerowy Cieślak Szczecin, Mlekovita Sp. z o.o., Piekarnia Aga, Cukiernia Kaczmarek, Bank BGŻ BNP Paribas S.A., sklep Total Hołownia Pyrzyce.

Partnerzy honorowi: STC Stargard, TREK Mistrzowskie Rowery Lech Piasecki, T.S. Cyklista Lipiany, Rowery Turowski, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach, Pyrzycki Dom Kultury, Epidemia Sportu Lipiany oraz Fabryka Dobrego Czasu.

Patroni medialni wydarzenia: Radio Szczecin, TV Aura, Dwutygodnik Powiatu Pyrzyckiego „Puls Powiatu”, Gazeta Ziemi Pyrzyckiej, Twoje Radio Stargard, Megafon Pyrzycki.

Więcej informacji na temat zajętych miejsc i czasu: www.sts-taiming.pl

Zawodnicy i przybyli goście dzięki swojemu udziałowi w imprezie mogli równolegle pomóc 4-letniemu Miłoszkowi, który cierpi na hemimelię strzałkową i niedorozwój kości udowej I stopnia. Chłopiec jest już po operacji. Teraz czeka go kilkumiesięczna, kosztowna rehabilitacja. W efekcie przeprowadzonej akcji charytatywnej zebrano 425,27 zł i 2 euro.

Dziękujemy wszystkim za udział