GMINNY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

dodano: 19-10-2018

W dniu 11 października br. w Pyrzyckim Domu Kultury odbyły się Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej, które rozpoczęło występem uczniów Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pyrzycach.

Burmistrz Pyrzyc po przywitaniu zaproszonych gości złożyła podziękowania nauczycielom oraz dyrektorom szkół i przedszkoli za trud wniesiony w wykonywaniu codziennej pracy, a także bardzo duże zaangażowanie w edukację młodej społeczności naszej Gminy. Gościem specjalnym zaproszonym na obchody Dnia Edukacji Narodowej była Pani Alina Janił, która do 27 sierpnia br. pełniła funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach.
         Na wnioski Burmistrz Pyrzyc Pani Marzeny Podzińskiej o przyznanie nagrody za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej na stanowisku nauczyciela i dyrektora, Pani Alina Janił w dniu 12 października br. w Kuratorium Oświaty w  Szczecinie odebrała Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz Nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
          Na wniosek Dyrektorów Szkół w Gminie Pyrzyce Burmistrz Pyrzyc z okazji Dnia Edukacji Narodowej za wyróżniającą się pracę pedagogiczną, wychowawczą, opiekuńczą i organizacyjną przyznała Nagrodę Burmistrza Pyrzyc nauczycielce wychowania wczesnoszkolnego w Szkole Podstawowej w Okunicy oraz nauczycielce gry na wiolonczeli w Pyrzyckiej Szkole Muzycznej I stopnia w Pyrzycach. Ponadto z inicjatywy Burmistrz Pyrzyc Pani Marzeny Podzińskiej Nagrodę Burmistrza Pyrzyc, wyróżnienia i gratulacje otrzymali: Małgorzata Jasion Dyrektor SPzOI w Pyrzycach, Katarzyna Jaszczak Dyrektor SP w Okunicy, Elżbieta Kępka Dyrektor PP w Brzezinie, Ewa Loba-Diakité Dyrektor PSM I stopnia w Pyrzycach, Sabina Litwic Dyrektor PP Nr 4 w Pyrzycach, Roman Major Dyrektor SP w Mielęcinie, Marta Młynarczyk-Klata Dyrektor SP w Brzesku, Irena Olech Dyrektor PP w Żabowie, Beata Pukalska Dyrektor PP Nr 3 z OI w Pyrzycach, Mirosław Staciwa Dyrektor SP w Żabowie, Ireneusz Szymański Dyrektor SP z siedzibą przy ul. Rejtana w Pyrzycach.
          Gratulacje i podziękowania za pracę otrzymały także Pani Beata Kurowska Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pyrzycach oraz Pani Marzanna Paprocka Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Nowielinie.
           Podsumowaniem obchodów Dnia Edukacji Narodowej był występ chóru dziecięcego ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach prowadzonego przez Panią Klaudię Szczepkowską.