Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbyło się 27 listopada 2018 roku w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach.

dodano: 30-11-2018

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego, zgodnie z planem pracy, poruszył następujące tematy: pomoc osobom bezdomnym w okresie zimowym, przygotowanie do okresu zimowego, z uwzględnieniem utrzymania stanu dróg i bezpieczeństwem na drodze.

Członkowie Zespołu pozytywnie ocenili działania jednostek jak I partnerów  programu „Bezpieczna Gmina 2017 – 2020” z zakresie przygotowanie do ferii zimowych pod kątem bezpieczeństwa dzieci w czasie wypoczynku. Członkowie zespołu wskazali potrzebę podjęcia działań przez Gminę Pyrzyce w zakresie zapewnienia dostępności mieszkańców gminy do Szczecińskiego Centru Profilaktyki Uzależnień SCPU (poprzednio Miejska Izba Wytrzeźwień) gdyż działanie to jest związane z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych oraz integracji społecznej osób uzależnionych od alkoholu. Pozytywnie zaopiniowano również działanie monitoringu miejskiego. W ramach prac Zespołu zostały przyjęte propozycje do „Planu pracy Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego na 2019 rok.