dodano: 10-12-2018

W 2018 r. zostały zrealizowane zadania dotyczące oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Pyrzyce.

Zadanie 1
Nazwa zadania: wykonanie oświetlenia drogi gminnej w Stróżewie w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj” na kwotę 26 445,00 zł. brutto. Zadanie było finansowane z Funduszu Sołeckiego Stróżewo na kwotę 11 300,00 zł. brutto oraz 15 145,00 zł. z funduszu Gminy Pyrzyce. Ustawiono 4 słupy i cztery oprawy oświetleniowe. Wykonawcą zadania była firma ELEKTROAMPER Wysocki Jerzy ul. Stargardzka 11/9, 74-200 Pyrzyce.

Zadanie 2
Nazwa zadania: ,,Wykonanie oświetlenia na drodze gminnej ” zgodnie z wykonanym projektem w miejscowości Ryszewko w działce drogowej Gmina Pyrzyce z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji, uzgodnień i pozwoleń oraz wykonanie robót budowlanych na kwotę 19 188,00 zł. brutto. Zadanie było finansowane z Funduszu Sołeckiego Ryszewko na kwotę 9500,00 zł. brutto oraz 9688,00 zł. z funduszu Gminy Pyrzyce. Ustawiono 3 słupy i trzy oprawy oświetleniowe. Wykonawcą zadania była firma ELEKTROAMPER Wysocki Jerzy ul. Stargardzka 11/9, 74-200 Pyrzyce.

Zadanie 3
Nazwa zadania: ,,Wykonanie oświetlenia zgodnie z wykonanymi projektami” w drodze  Ryszewo-Brzezin  Gmina Pyrzyce z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji, uzgodnień i pozwoleń oraz wykonanie robót budowlanych na kwotę 26 104,29 zł.  Zadanie było finansowane z Funduszu Sołeckiego Ryszewo na kwotę 12 000,00 zł. brutto oraz 14 104,29 zł. brutto z funduszu Gminy Pyrzyce. Ustawiono 4 słupy i cztery oprawy oświetleniowe. Wykonawcą zadania była firma P.P.U.H.ELEKTROMONT Cezary Tomaszewski Pyrzyce, ul. Stargardzka 35, 74-200 Pyrzyce.

Zadanie 4
Nazwa zadania: „Budowa sieci oświetleniowej wg wniosków mieszkańców Pyrzyce,  ul. Polna, ul. Stargardzka  oraz m. Turze Gmina Pyrzyce na kwotę 33 130,00 zł. brutto. Zadanie było w całości finansowane z funduszu Gminy Pyrzyce. W ul. Polnej ustawiono 2 słupy i 2 oprawy oświetleniowe,  w ul. Stargardzkiej na istniejącym słupie zamontowano 1 oprawę oświetleniową w m. Turze ustawiono 1 słup Wykonawcą zadania była firma P.P.U.H.ELEKTROMONT Cezary Tomaszewski Pyrzyce, ul. Stargardzka 35, 74-200 Pyrzyce.

Zadanie 5
Nazwa zadania: ,,Naprawa oświetlenia ulicznego w Żabowie stanowiącego własność Gminy Pyrzyce” w działce drogowej nr 57 dr. Gmina Pyrzyce. Zadanie finansowane z funduszu Gminy Pyrzyce na kwotę 1992,60 zł. brutto. Wykonawcą zadania była firma P.P.U.H.ELEKTROMONT Cezary Tomaszewski Pyrzyce, ul. Stargardzka 35, 74-200 Pyrzyce.(wykonanie do 30.11.2018 r.).

Gmina Pyrzyce w ramach współpracy z firmą Enea Oświetlenie  Sp. z o.o. dotyczącej konserwacji oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Gminy Pyrzyce wynegocjowała  wymianę kolejnych słupów oświetleniowych na terenie miasta. Wymianę słupów oświetleniowych wykonano z uwagi na ich zły stan techniczny, co w konsekwencji przyczyni się w głównej mierze do poprawy bezpieczeństwa jak i wizerunku naszego miasta.
Kolejny etap obejmował wymianę 30 słupów oświetleniowych wraz z oprawami na ul. Szczecińskiej w Pyrzycach.